official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOERL Wolfgang
1983
AUT
1:34.23
9.00
2
TUMLER Marco
1988
SUI
+0.78
14.05
3
MATT Mario
1979
AUT
+1.03
15.67
4
BAXTER Noel
1981
GBR
+1.79
20.59
5
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+2.34
24.15
6
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+2.46
24.92
7
ROTA Nicola
1989
ITA
+2.58
25.70
8
LIEBL Sebastian
1989
GER
+2.69
26.41
9
STEHLE Dominik
1986
GER
+2.84
27.38
10
ANTHAMATTEN Gabriel
1991
SUI
+3.21
29.78
11
THALER Matthias
1984
ITA
+3.25
30.04
12
HUBER Michael
1989
AUT
+3.55
31.98
13
HERMANN Sven
1991
SUI
+4.26
36.58
14
BERGAMIN Doriano
1988
SUI
+4.49
38.07
15
EMMENEGGER Sven
1989
SUI
+4.52
38.26
16
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+4.55
38.45
17
SCHASTNYKH Alexander
1988
RUS
+4.75
39.75
18
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+4.78
39.94
19
JENAL Sandro
1992
SUI
+4.80
40.07
20
SCHMID Yannick
1993
SUI
+4.96
41.11
21
STEIMLE Simon
1991
SUI
+5.21
42.73
22
BISLIN Simon
1990
SUI
+5.27
43.12
23
CARRERAS Pol
1990
ESP
+5.35
43.63
24
ROCHAT Alexandre
1990
SUI
+6.26
49.52
25
BELLWALD Emanuel
1994
SUI
+6.69
52.31
26
BONVIN Marc
1993
SUI
+8.50
64.02
27
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
+9.13
68.10
28
STUDER Marco
1992
SUI
+9.58
71.02
29
SALARICH Xavier
1990
ESP
+10.00
73.74
30
BARBERIS Luca
1992
SUI
+10.33
75.87
31
SCHNEEBERGER Stefan
1991
SUI
+10.50
76.97
32
AREGGER Kilian
1993
SUI
+10.59
77.55
33
LUGINBUEHL Nico
1994
SUI
+11.76
85.13
34
REGEZ Ryan
1993
SUI
+13.41
95.81
35
PERUZZO Dario
1994
SUI
+14.44
102.48
36
KAECH Matheo
1993
SUI
+14.48
102.74
37
REBER Martin
1994
SUI
+14.62
103.64
38
NUETZEL Randy
1994
SUI
+14.79
104.74
39
BONVIN Anthony
1994
SUI
+15.51
109.40
40
CASUTT Giancarlo
1990
SUI
+15.98
112.45
41
LUETHI Tino
1994
SUI
+16.97
118.86
42
SHISHKOV Fedor
1995
RUS
+17.10
119.70
43
FASEL Kevin
1995
SUI
+19.44
134.85
43
SCHOEB Kay
1994
SUI
+19.44
134.85
45
MICHEL Fabian
1994
SUI
+20.36
140.80
46
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
+39.48
264.57
Did not finish 2nd run
CIECHANOWICZ Tomasz
1989
POL
SETTE Daniele
1992
SUI
BUGNARD Pierre
1993
SUI
POGLADIC Andraz
1993
SLO
ILIANO Nicholas
1992
SUI
MARX Laurent
1993
SUI
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
CASTOLDI Giulio
1990
ITA
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
LUESCHER Tim
1990
SUI
RYDING David
1986
GBR
DIGRUBER Marc
1988
AUT
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
HERBST Reinfried
1978
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
FELDER Andreas
1994
SUI
HAUSHEER Yannick
1994
SUI
DELLENBACH Lukas
1990
SUI
DUSSEZ Simon
1994
SUI
DUDLE Kevin
1993
SUI
WICKI David
1993
SUI
TSCHANZ Christian
1993
SUI
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
ZUERCHER Ramon
1991
SUI
KERNEN Jan
1993
SUI
SCHAERER Adrian
1991
SUI
REYMOND Marco
1994
SUI
TRACHSEL Matteo
1992
SUI
VOGEL Andreas
1991
SUI
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
ROBIC Sergij
1994
SLO
ZEGG Pablo
1991
SUI
ZBINDEN Marco
1991
SUI
SCHNUERIGER Quirin
1993
SUI
MITTELHOLZER Andreas
1992
SUI
COLLIARD Kevin
1992
SUI
YULE Daniel
1993
SUI
IMSENG Sebastian
1992
SUI
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
ZURBRIGGEN Pirmin
1992
SUI
MUELLER Joel
1992
SUI
CEBULJ Jasa
1993
SLO
BONER Patrick
1989
SUI
MIOZZARI Robin
1990
SUI
WEBER Ralph
1993
SUI
GASPOZ Vincent
1991
SUI
ZERAK Misel
1992
SLO
STRICKER Martin
1991
SUI
AERNI Luca
1993
SUI
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
HOLDENER Kevin
1990
SUI
STEINBACHER Christian
1990
GER
NAMBERGER Hannes
1989
GER
MATSUMOTO Isato
1987
JPN
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
BALLERIN Andrea
1989
ITA
CUCHE Dimitri
1985
SUI
BECHTER Patrick
1982
AUT
TIPPELREITHER Lukas
1991
AUT
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
BRENNER Hannes
1984
AUT
BONER Sandro
1988
SUI
Did not start 1st run