official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASSNER Philipp
1992
GER
1:34.79
13.17
2
ALAERTS Kai
1989
BEL
+0.13
14.16
3
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+0.66
18.18
4
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+1.27
22.82
5
ERLER Tobias
1995
AUT
+1.48
24.41
6
DICK Lukas
1996
GER
+1.58
25.17
7
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.75
26.46
8
BOESCH Marc
1996
SUI
+1.97
28.13
9
PITTERLE Martin
1995
AUT
+2.19
29.80
10
VERBEKE Tom
1997
BEL
+2.27
30.41
11
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+2.29
30.56
12
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+2.97
35.73
13
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
+3.19
37.40
14
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+3.41
39.07
15
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+3.48
39.60
16
THAURER Stefan
1999
AUT
+3.52
39.91
17
LOPEZ Theo
2000
FRA
+3.73
41.50
18
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+3.86
42.49
19
MAJOR Billy
1996
GBR
+3.94
43.10
20
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+4.23
45.30
21
NIKIC Leon
1999
CRO
+4.43
46.82
22
AMIEZ Steven
1998
FRA
+4.54
47.65
23
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+4.63
48.34
24
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+4.73
49.10
25
STURM Joshua
2001
AUT
+5.16
52.36
26
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
+5.54
55.25
26
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+5.54
55.25
28
BENIAIDZE Aleksi
1991
GEO
+6.07
59.28
29
NORAZ Tony
2000
FRA
+6.10
59.50
30
ADAMS Jack
1998
AUS
+6.55
62.92
31
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+7.28
68.47
32
PAPAMICHALOPOULOS Christopher
1988
CYP
+7.41
69.45
33
BRACHNER Patrick
1992
AZE
+7.61
70.97
34
MAIR Pascal
2000
AUT
+7.77
72.19
35
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+7.92
73.33
36
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+8.21
75.53
37
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+8.67
79.03
38
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
+10.31
91.48
39
BORAK Jan
2001
CZE
+14.30
121.79
40
DANOV Sergey
1997
KAZ
+14.96
126.80
41
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
+15.92
134.09
42
SKINNER Gary
1998
IRL
+16.64
139.56
43
FINDLAY Shaun
2000
AUS
+17.23
144.04
44
MCADAM Hugh
2000
AUS
+30.95
248.26
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KALELA Akseli
1999
FIN
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
COATES Theodore
1999
AUS
KROELL Raphael
2000
ITA
GURYANOV Nikita
1999
RUS
GSTREIN Luca
2000
AUT
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
CAPLAZI Moreno
1997
SUI
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
SENCAR Dusan
1996
SLO
RODES Istok
1996
CRO
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
Disqualified 1st run