official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BERNDT Ondrej
1988
CZE
1:28.49
15.76
2
JUNG Donghyun
1988
KOR
+0.45
19.47
3
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+0.85
22.77
4
JASICZEK Michal
1994
POL
+0.99
23.93
5
LAINE Tormis
2000
EST
+1.14
25.16
6
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+1.24
25.99
7
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.31
26.57
8
HONG Dongkwan
1995
KOR
+1.35
26.90
9
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+1.49
28.05
10
PARK Je-yun
1994
KOR
+1.52
28.30
11
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.69
29.70
12
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.79
30.53
13
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+1.82
30.77
14
MAROVT Tijan
1998
SLO
+1.85
31.02
15
KIM Hyeontae
1990
KOR
+1.86
31.10
16
KATO Seigo
1998
JPN
+2.02
32.42
17
YUASA Naoki
1983
JPN
+2.04
32.59
18
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+2.10
33.08
19
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+2.60
37.21
19
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+2.60
37.21
21
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+3.51
44.72
22
STRAND Simen
1999
NOR
+6.71
71.11
23
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
+8.14
82.91
24
KIM Dong Woo
1995
KOR
+8.60
86.71
25
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+9.96
97.93
26
TOMII Taiga
1998
JPN
+10.68
103.86
27
RYU Geon Hwa
2003
KOR
+21.25
191.06
28
AN Seungjae
2002
KOR
+32.13
280.82
Did not finish 2nd run
HO Ping-Jui
1998
TPE
KIM Geon-Ho
2002
KOR
JUNG Sang Hyun
2003
KOR
LEE Ji Min
2001
KOR
LANGAARD Mons
2001
NOR
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
YOKOYAMA Ryutaro
1997
JPN
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
HABDAS Piotr
1998
POL
NAKAMURA Shun
1995
JPN
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
SHARP Keegan
1997
CAN
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KIM Dongkwan
2002
KOR
JANG Jae-Young
1999
KOR
KIM Si Hyun
2003
KOR
KIM Siwon
2002
KOR
GIM Kun-Hui
2000
KOR
CHIN Han
2001
KOR
CHOI Min-seok
2000
KOR
KIM Minhyeong
2000
KOR
BAE Jun-Woo
1998
KOR
KANG Chang-Yeon
1999
KOR
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
SATO Ryuma
1999
JPN
OLSSON Alfred
2000
SWE
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
SHIN Masanori
1993
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
LEE Han-Hee
1997
KOR
SATO Shintaro
1996
JPN
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
SEINO Koyu
1993
JPN
KARLBERG Lukas
1999
SWE
LINDQVIST Axel
2000
SWE
Disqualified 1st run