official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
1:38.10
6.00
2
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+0.25
7.83
3
YUASA Naoki
1983
JPN
+0.45
9.30
4
AERNI Luca
1993
SUI
+0.95
12.97
5
ANKENY Michael
1991
USA
+1.21
14.88
6
KELLEY Robby
1990
USA
+1.30
15.54
7
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.41
16.35
8
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.52
17.16
9
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.74
18.77
10
FEASEY Willis
1992
NZL
+1.80
19.21
11
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+1.88
19.80
12
ENGEL Mark
1991
USA
+2.02
20.83
13
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+2.05
21.05
14
VIETZE Sandy
1993
USA
+2.23
22.37
15
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+2.41
23.69
16
TESTA Andrea
1991
ITA
+2.63
25.30
17
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+2.82
26.70
18
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+3.18
29.34
19
BARWOOD Adam
1992
NZL
+3.40
30.95
20
HYSKA Martin
1994
SVK
+5.23
44.39
21
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+5.78
48.42
22
SHARP Keegan
1997
CAN
+6.17
51.28
23
PFLUG Florian
1996
AUT
+7.30
59.58
24
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+7.80
63.25
25
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+8.52
68.53
26
YATES Cooper
1997
CAN
+9.08
72.64
27
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
+9.56
76.17
28
GARRICK Hamish
1996
NZL
+10.98
86.59
29
DEVILLET Tim
1999
BEL
+15.61
120.57
30
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+15.75
121.60
31
NEILL Ned
1999
AUS
+16.69
128.50
32
SHAW Samuel
1998
NZL
+20.92
159.54
33
SANDERSON Oliver
2000
NZL
+33.32
250.55
Did not finish 2nd run
DAVIES Bryn
2000
NZL
HEDELIN Olof
1998
SWE
KNORPP Griffin
1998
USA
COULL Harrison
1997
AUS
ALKIER Justin
1998
CAN
CODEGA Ivan
1992
ITA
DRILLER Garret
1996
USA
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
MATHIS Marcel
1991
AUT
GINI Marc
1984
SUI
GINNIS AJ
1994
USA
JASICZEK Michal
1994
POL
MEILLARD Loic
1996
SUI
BROOKS Dylan
1992
USA
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ELLIS Ben
2000
NZL
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
DE FIERLANT DORMER Henry
1999
BEL
LAHAYE Eric
1999
BEL
SNYDER Will
1998
USA
RODARTE Luke
1998
USA
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
NORRIS Kieran
1995
IRL
MITSUI Kyohei
1993
JPN
RAPOSO Charlie
1996
GBR
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
LEEVER Alex
1995
USA
THOMPSON Oliver
1997
AUS
HEINZMANN Simon
1995
SUI
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run