official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LYSDAHL Espen
1990
NOR
1:46.96
6.00
2
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+0.79
11.32
3
NANI Roberto
1988
ITA
+1.66
17.17
4
KELLEY Tim
1986
USA
+1.77
17.91
5
KRYZL Krystof
1986
CZE
+3.12
27.00
6
PHILP Trevor
1992
CAN
+3.20
27.54
7
LUITZ Stefan
1992
GER
+3.36
28.62
8
JASICZEK Michal
1994
POL
+4.07
33.40
9
BJERTNESS Endre
1992
NOR
+4.23
34.47
10
MLINSEK Filip
1988
SLO
+5.04
39.93
11
STIEGLER Seppi
1988
USA
+5.19
40.94
12
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
+5.68
44.23
13
LUUKKO Max
1994
FIN
+5.95
46.05
14
SHIFFRIN Taylor
1992
USA
+6.35
48.74
15
MCNEALUS Andrew
1990
USA
+6.79
51.71
16
BELL Jeffrey
1993
CAN
+7.02
53.26
17
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
+7.07
53.59
18
FEASEY Willis
1992
NZL
+7.24
54.74
19
MARSHALL Tucker
1990
USA
+7.75
58.17
20
LEEVER Alex
1995
USA
+7.98
59.72
21
HALL Max
1995
USA
+9.15
67.59
22
COULET Gabriel
1994
FRA
+9.75
71.63
23
KEANE Jack
1998
USA
+12.76
91.89
24
KELLEY Robby
1990
USA
+12.92
92.97
25
LAIDLAW Harry
1996
AUS
+13.68
98.09
26
VIETZE Sandy
1993
USA
+13.92
99.70
27
KEITH Jacob
1993
USA
+14.70
104.95
28
STEFFEY George
1997
USA
+22.12
154.90
29
ALKIER Justin
1998
CAN
+23.41
163.58
30
SEYMOUR Jett
1998
USA
+25.44
177.25
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LLEWELLYN Carson
1997
CAN
CASHMAN Jordan
1997
USA
CALARCO Matthew
1996
USA
KELSEY Sky
1997
USA
YATES Cooper
1997
CAN
FREEMAN Adam
1997
USA
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
MILLER Andrew
1998
USA
MATHERS Luke
1997
USA
LARSEN Gray
1997
USA
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
KJOS Zak
1996
USA
DYMOND Cameron
1998
CAN
KIRWOOD Clayton
1996
USA
KUUS Karl
1995
CAN
YOUNG Joseph
1996
CAN
WAGNER Kalle
1997
USA
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
BROOKS Dylan
1992
USA
DOMONOSKE David
1997
USA
CARRY Roger
1993
CAN
TOMLINSON Henry
1995
USA
O BRIEN Keilan
1996
USA
RAPOSO Charlie
1996
GBR
SANTANIELLO Nick
1995
USA
SPROCK Ty
1995
USA
SMITH Cameron
1992
USA
MARNO Max
1991
USA
WINTERS Luke
1997
USA
ANGUITA Martin
1991
CHI
WOOLSON Thomas
1993
USA
BROWN Griffin
1995
USA
KOTZMANN Adam
1993
CZE
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
ZIKA Adam
1989
CZE
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
NEUHAUSER David
1993
AUT
HIETANEN Kasper
1991
FIN
ROEISLAND Max
1994
NOR
REYMOND Marco
1994
SUI
GUNNARSSON Henrik
1991
SWE
DRILLER Garret
1996
USA
BARWOOD Adam
1992
NZL
STEINKE Chris
1993
CAN
ST-GERMAIN William
1992
CAN
GARAND Dominique
1991
CAN
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
ROBERTS Hig
1991
USA
RIVET Philippe
1992
CAN
ENGEL Mark
1991
USA
BALLERIN Andrea
1989
ITA
Disqualified 1st run