official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TREJBAL Filip
1985
CZE
1:42.73
15.67
2
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.56
19.00
3
VRABLIK Martin
1982
CZE
+0.59
19.17
4
SEDIANKOV Mihail
1982
BUL
+1.61
25.23
5
BABUSIAK Jaroslav
1984
SVK
+2.77
32.12
6
STANCEL Simon
1988
SVK
+3.21
34.73
7
VACEK Ludvik
1976
CZE
+3.77
38.06
8
OLIVARI Ivan
1987
CRO
+3.93
39.01
9
PRISADOV Stefan
1990
BUL
+5.59
48.86
10
ZAMPA Adam
1990
SVK
+6.37
53.49
11
HORACEK David
1972
CZE
+6.72
55.57
12
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+6.96
57.00
13
GEORGIEV Svetoslav
1991
BUL
+7.05
57.53
14
KUTLIK Matej
1991
SVK
+7.22
58.54
15
PISA Martin
1985
CZE
+7.46
59.97
16
CERMAK Jan
1988
CZE
+7.64
61.04
17
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+8.16
64.12
18
KOTZMANN Igor
1991
CZE
+9.08
69.59
19
LIPANSKY Tomas
1982
CZE
+9.81
73.92
20
ORAVEC Timotej
1991
SVK
+10.71
79.26
21
KOBR Jonas
1991
CZE
+12.88
92.15
22
PRSALA Vojta
1991
CZE
+13.28
94.53
23
MOJZIS Patrik
1991
SVK
+13.39
95.18
24
STRAKOS Libor
1990
CZE
+14.70
102.96
25
KLIMES Michal
1985
CZE
+16.02
110.80
26
BALCAR Pavel
1989
CZE
+16.36
112.81
27
KUCERA Tomas
1988
CZE
+16.71
114.89
28
KLUZ Antonin
1991
CZE
+16.90
116.02
29
KUPEC Karel
1992
CZE
+17.72
120.89
30
VLUGT VAN DER Christiaan
1988
NED
+19.73
132.82
31
HORAK Petr
1987
CZE
+21.33
142.33
32
BIELARCZYK Jacek
1976
POL
+25.37
166.31
33
URBAN Matej
1985
CZE
+30.58
197.25
34
NEUZIL Jan
1991
CZE
+41.17
260.13
Did not finish 2nd run
BERNASEK Jan
1990
CZE
NORBART Nils
1989
NED
ZADRAPA Jaroslav
1988
CZE
DOLEZEL Jiri
1980
CZE
KUPCOK Jakub
1992
SVK
HOVORAK Martin
1990
CZE
TOTEV Dimitar
1992
BUL
KLUSAK Jakub
1992
POL
BRZON Michal
1983
CZE
KLUSAK Michal
1990
POL
KOMINKO Maciej
1987
POL
HENDRYCH Jiri
1983
CZE
STEVENS Hugh
1986
AUS
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PAVLICEK Lukas
1992
CZE
KASAN Filip
1992
CZE
CIBULKA Michal
1992
CZE
FRIDRICH Pavel
1992
CZE
MOLLER Jan
1992
CZE
MINAY Kristian
1987
UKR
RYBKA Pavel
1991
CZE
DUCHAC Michal
1990
CZE
HAVLICEK Tomas
1986
CZE
HATLE Filip
1990
CZE
DREVENY Zdenek
1989
CZE
GECELOVSKY Igor
1988
SVK
MIKUNDA Robert
1991
CZE
DJALAGONIA Nicolas
1984
GEO
WALIGORA Michael
1990
CZE
HENIG Jan
1991
CZE
CHODERA Jakub
1990
CZE
FUCHS Jiri
1987
CZE
CHMELAR Lukas
1987
CZE
GAJEWSKI-GLODEK Jakub
1984
POL
HABRAT Mateusz
1990
POL
SIRAN Vladimir
1991
SVK
POLACH Petr
1989
CZE
SCHREDER Marian
1987
AUT
KOSA Jan
1991
SVK
KELEMEN Josef
1984
CZE
RISHWORTH Michael
1987
AUS
UHNAK Juraj
1986
SVK
WADRZYK Maciej
1988
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run