official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
1:27.18
11.50
2
PARK Je-yun
1994
KOR
+2.29
27.79
3
SEINO Kohyuu
1993
JPN
+2.64
30.27
4
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+2.66
30.42
5
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+2.67
30.49
6
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+2.97
32.62
7
SHIN Masanori
1993
JPN
+3.36
35.40
8
FUSE Takashi
1990
JPN
+3.43
35.89
9
ANDO Yutaro
1994
JPN
+3.75
38.17
10
PARK hyuk
1990
KOR
+4.32
42.22
11
OKUMURA Shun
1996
JPN
+4.41
42.86
12
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+4.53
43.72
13
ARAI Shogo
1994
JPN
+4.83
45.85
14
OHMURA Kazuya
1989
JPN
+5.70
52.04
15
KIM Dong-woo
1995
KOR
+5.85
53.10
16
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+6.23
55.81
17
SEKIGUCHI Katsuhisa
1991
JPN
+6.27
56.09
18
HIROSE Takanao
1993
JPN
+6.92
60.71
19
YAMADA Ryuta
1992
JPN
+7.06
61.71
20
FURUHATA Kazuki
1995
JPN
+7.20
62.70
21
MATSUMOTO Tadashi
1994
JPN
+7.47
64.62
22
NAGASAWA Tasuku
1993
JPN
+8.00
68.39
23
TSUTA Yuki
1996
JPN
+8.51
72.02
24
TANIGUCHI Taichi
1994
JPN
+11.08
90.30
25
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
+11.36
92.29
26
PIMENOV Taras
1984
KAZ
+11.50
93.28
27
LI Lei
1987
CHN
+11.81
95.49
28
NARITA Ryusei
1993
JPN
+13.57
108.01
29
ZHANG Yuxin
1989
CHN
+13.67
108.72
30
TAKEDA Daiki
1994
JPN
+14.89
117.39
31
TSUNODA Kei
1993
JPN
+16.42
128.27
32
SATO Takumi
1996
JPN
+18.00
139.51
33
TIAN Yuheng
1985
CHN
+23.35
177.56
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
ZHANG Yangming
1994
CHN
O Ji-woong
1996
KOR
PARK hyun
1993
KOR
YOSHIDA Shigeki
1996
JPN
SATO Shintaro
1996
JPN
ITO Hodaka
1996
JPN
KAWAKAMI Haruka
1994
JPN
KIKUCHI Takuya
1993
JPN
KOJIMA Kanta
1996
JPN
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
SHIOBARA Masaru
1993
JPN
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
SATONO Daigo
1994
JPN
HASHIMOTO Tetsuya
1994
JPN
NARITA Iori
1994
JPN
LEE Jang-woo
1995
KOR
OOYAMA Ryu
1994
JPN
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
IKEDA Masataka
1993
JPN
YOON Jong-seok
1993
KOR
MITSUI Kyohei
1993
JPN
FUJIWARA Souta
1994
JPN
OBARA Kenta
1994
JPN
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KIM Sung-Jun
1997
KOR
WANG Mingrui
1993
CHN
SHPARBERG Mark
1995
KAZ
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
MARUYAMA Keisuke
1994
JPN
YU Yongyou
1989
CHN
KIMURA Takahito
1994
JPN
KIM Dong-kyeom
1996
KOR
BYEON Jin-hwan
1996
KOR
LEE Jeong-jae
1994
KOR
ZHOU Dongjun
1989
CHN
WANG Yu
1994
CHN
GOTO Ryuya
1992
JPN
MASAKI Itsuki
1996
JPN
PAK Artem
1995
RUS
LEE Seung-pyo
1995
KOR
HONG Dong-kwan
1995
KOR
YAMAMOTO Koji
1992
JPN
JO Kwang-ho
1995
KOR
CHOI Kwang-hun
1991
KOR
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
KIM Woo-sung
1986
KOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run