official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
1:32.69
12.88
2
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
+0.02
13.01
3
SEINO Kohyuu
1993
JPN
+1.77
24.72
4
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+2.54
29.87
5
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+3.05
33.28
6
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+3.26
34.69
7
OKUMURA Shun
1996
JPN
+3.48
36.16
8
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+3.61
37.03
9
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
+3.65
37.29
10
ARAI Shogo
1994
JPN
+3.97
39.44
11
SHIN Masanori
1993
JPN
+4.16
40.71
12
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+4.68
44.18
13
OGIHARA Shunsuke
1992
JPN
+4.97
46.12
14
MATSUMOTO Tadashi
1994
JPN
+5.83
51.88
15
HIROSE Takanao
1993
JPN
+5.89
52.28
16
KIM Dong-woo
1995
KOR
+5.90
52.34
17
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+6.12
53.82
18
KOJIMA Kanta
1996
JPN
+6.18
54.22
19
TSUTA Yuki
1996
JPN
+7.43
62.58
19
YOON Jong-seok
1993
KOR
+7.43
62.58
21
KOBAYASHI Ryuto
1996
JPN
+7.62
63.85
22
SATO Shintaro
1996
JPN
+8.65
70.74
23
LEE Seung-pyo
1995
KOR
+11.28
88.33
24
LEE Jeong-jae
1994
KOR
+12.53
96.69
25
SATONO Daigo
1994
JPN
+12.94
99.44
26
ZHANG Yuxin
1989
CHN
+13.55
103.52
27
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+14.67
111.01
28
YOSHIDA Shigeki
1996
JPN
+16.22
121.37
29
NARITA Ryusei
1993
JPN
+16.93
126.12
30
LV Wenqiang
1989
CHN
+19.16
141.04
31
TAKEDA Daiki
1994
JPN
+19.60
143.98
32
SATO Takumi
1996
JPN
+21.30
155.35
33
MARUYAMA Keisuke
1994
JPN
+31.32
222.38
34
SHPARBERG Mark
1995
KAZ
+33.73
238.50
35
KAYA Nobuyoshi
1996
JPN
+37.90
266.39
Did not finish 2nd run
ZHANG Yangming
1994
CHN
KIM Sung-Jun
1997
KOR
PARK hyun
1993
KOR
GOTO Ryuya
1992
JPN
KAWAKAMI Haruka
1994
JPN
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
HASHIMOTO Tetsuya
1994
JPN
JO Kwang-ho
1995
KOR
NARITA Iori
1994
JPN
LEE Jang-woo
1995
KOR
NISHI Sota
1996
JPN
CHOI Kwang-hun
1991
KOR
OOYAMA Ryu
1994
JPN
FURUHATA Kazuki
1995
JPN
NAGASAWA Tasuku
1993
JPN
IKEDA Masataka
1993
JPN
FUJIWARA Souta
1994
JPN
ANDO Yutaro
1994
JPN
PARK hyuk
1990
KOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WANG Mingrui
1993
CHN
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
TAKIKAWA Yukihiro
1996
JPN
YU Yongyou
1989
CHN
KIMURA Takahito
1994
JPN
KIM Dong-kyeom
1996
KOR
HAN Se-hyeon
1996
KOR
BYEON Jin-hwan
1996
KOR
O Ji-woong
1996
KOR
TSUNODA Kei
1993
JPN
LI Lei
1987
CHN
HUANG Haibin
1990
CHN
ZHOU Dongjun
1989
CHN
WANG Yu
1994
CHN
ITO Hodaka
1996
JPN
MASAKI Itsuki
1996
JPN
CHOI Chang-hyun
1994
KOR
TIAN Yuheng
1985
CHN
KIKUCHI Takuya
1993
JPN
PAK Artem
1995
RUS
SHIOBARA Masaru
1993
JPN
HONG Dong-kwan
1995
KOR
YAMAMOTO Koji
1992
JPN
SEKIGUCHI Katsuhisa
1991
JPN
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
YAMADA Ryuta
1992
JPN
KOH Jung-seok
1993
KOR
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
MITSUI Kyohei
1993
JPN
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
OBARA Kenta
1994
JPN
FUSE Takashi
1990
JPN
KIM Woo-sung
1986
KOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run