official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHMID Alexander
1994
GER
2:04.77
9.83
2
LEITINGER Roland
1991
AUT
+1.10
17.68
3
FERSTL Christian
1992
GER
+1.62
21.39
4
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
+1.84
22.95
5
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+1.90
23.38
6
GRUBER Christian
1993
GER
+2.18
25.38
7
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.27
26.02
8
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.29
26.16
9
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
+2.42
27.09
10
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+2.48
27.52
11
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.49
27.59
12
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+2.53
27.88
12
LINDEBNER Anton
1991
GER
+2.53
27.88
14
CHEVALIER Luc Henri
1992
AUS
+2.58
28.23
15
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.63
28.59
16
FERSTL Josef
1988
GER
+2.74
29.37
17
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+2.92
30.66
18
WIESER Manuel
1990
AUT
+2.93
30.73
19
STRASSER Linus
1992
GER
+2.98
31.09
20
WALDER Christian
1991
AUT
+2.99
31.16
21
WASMEIER Lukas
1994
GER
+3.00
31.23
22
LAENGST Heiner
1994
GER
+3.08
31.80
23
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+3.43
34.30
24
SAUTER Paul
1994
GER
+3.62
35.65
25
PELTOLA Kalle
1993
FIN
+3.79
36.86
26
FEASEY Willis
1992
NZL
+3.87
37.44
27
MEISEN Bastian
1996
GER
+3.97
38.15
28
DRESSEN Thomas
1993
GER
+4.19
39.72
29
DAHL Juho
1994
FIN
+4.64
42.93
30
ZELLER Yannik
1996
GER
+4.78
43.93
31
BRANDNER Christof
1994
GER
+5.12
46.35
32
BAYER Alexander
1995
GER
+5.39
48.28
33
DICK Lukas
1996
GER
+5.59
49.70
34
HEGELE Georg
1996
GER
+5.88
51.77
35
NIEMELA Arttu
1994
FIN
+6.33
54.98
36
KREILINGER Markus
1996
GER
+6.58
56.77
37
PISA Martin
1985
CZE
+6.71
57.69
38
JOCHER Simon
1996
GER
+7.05
60.12
39
STEINBACHER Andreas
1992
GER
+7.71
64.83
40
KETTERER David
1993
GER
+7.73
64.97
41
KOEHLER Joel
1997
GER
+7.93
66.40
42
PAULUS Daniel
1994
CZE
+8.63
71.39
43
HLADIK Sebastian
1996
GER
+8.76
72.32
44
NORYS Frederik
1996
GER
+9.20
75.45
45
HERZOG Michael
1996
GER
+9.36
76.60
46
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+9.80
79.73
47
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+9.93
80.66
48
DATZER Daniel
1996
GER
+11.21
89.79
49
EMMERT Fabian
1994
GER
+11.23
89.93
50
KUCERA Leon
1997
GER
+14.82
115.54
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FLAMM Leon
1997
GER
MEISEN Adrian
1997
GER
BAUR Tobias
1997
GER
VALYNKIN Mikhail
1996
RUS
ERTL Nikolaus
1995
GER
SCHWAIGER Johann
1994
GER
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
USHAKOV Andrey
1995
RUS
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
SMOLENSKIY Anton
1995
RUS
PREBBLE Nick
1993
NZL
LAIDLAW Luke
1992
AUS
STROLZ Johannes
1992
AUT
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
Did not start 1st run