official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
1:20.98
19.02
2
GRUBER Christian
1993
GER
+0.58
23.46
3
WASMEIER Lukas
1994
GER
+0.59
23.54
4
SCHMID Alexander
1994
GER
+0.79
25.07
5
BREU Raffael
1994
GER
+0.91
25.99
6
DAMIAN Johannes
1992
ITA
+0.95
26.29
7
SUGAI Ryo
1991
JPN
+0.98
26.52
8
BAYER Alexander
1995
GER
+1.01
26.75
9
SAUTER Paul
1994
GER
+1.02
26.83
10
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.06
27.14
11
DICK Lukas
1996
GER
+1.09
27.37
12
BITTNER Daniel
1995
GER
+1.60
31.27
13
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+2.03
34.56
14
KOZANASHVILI Nikoloz
1995
GEO
+2.05
34.72
15
KRAHNERT Lucas
1995
GER
+2.21
35.94
16
HEGELE Georg
1996
GER
+2.27
36.40
17
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+2.34
36.94
18
CHIAPPA Alberto
1992
ITA
+2.64
39.23
19
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+3.24
43.83
20
SPESCHA Cedric
1995
SUI
+3.97
49.42
21
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+5.45
60.75
22
FIEDLER Florian
1992
AUT
+5.60
61.89
23
STEINBACHER Andreas
1992
GER
+5.71
62.74
24
KREILINGER Markus
1996
GER
+5.81
63.50
25
VOEGELI Fabio
1994
SUI
+5.90
64.19
26
FLAMM Leon
1997
GER
+6.86
71.54
27
PFLUG Florian
1996
AUT
+7.14
73.69
28
KNOERI Jonas
1996
SUI
+7.57
76.98
29
ROGENTIN Patrick
1996
SUI
+8.79
86.32
30
KOLB Leopold
1997
GER
+8.97
87.70
31
KREUZER Simon
1996
GER
+9.35
90.61
32
ZAMPATTI Gian-Andrea
1997
SUI
+10.81
101.78
33
RATH Philipp
1997
GER
+11.59
107.76
34
ZELGER Gian
1996
SUI
+11.80
109.36
35
LOIPETSSPERGER Felix
1997
GER
+12.22
112.58
36
KUCERA Leon
1997
GER
+12.38
113.80
37
MARCHFELDER Benedikt
1997
GER
+15.18
135.24
38
DAUMANN Jan
1997
GER
+16.28
143.66
39
THOMA Mauro
1997
SUI
+16.54
145.65
40
NADIG Mike
1997
SUI
+16.79
147.57
41
KALELA Antti
1997
FIN
+20.17
173.45
Did not finish 2nd run
BERNHARD Lucas
1997
GER
KIRSCHNER Lucas
1997
GER
HOELZL Valentin
1997
GER
MERKT Hannes
1997
GER
PFOEDERL Thomas
1997
GER
SCHABER Kilian
1996
AUT
WURZER Raphael
1991
AUT
BORSBOOM Olaf
1995
NED
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
RASSER Guenther
1996
AUT
OBERNOSTERER Daniel
1992
AUT
HAASER Raphael
1997
AUT
HERZOG Michael
1996
GER
GAEMPERLE Marco
1996
SUI
JOCHER Simon
1996
GER
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
SCHULHOFER Benjamin
1996
AUT
HLADIK Sebastian
1996
GER
ZUCCHI Stefano
1994
ITA
GAUER Nico
1996
LIE
ZELLER Yannik
1996
GER
ALAERTS Xan
1992
BEL
BRAJOVIC Gregor
1981
SLO
SCHWAIGER Johann
1994
GER
TREMMEL Anton
1994
GER
STEHLE Dominik
1986
GER
PLATZER Lukas
1991
ITA
GASSNER Philipp
1992
GER
PFIFFNER Marco
1994
LIE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHMITT Maximilian
1993
GER
PLAS Stefan
1997
AUT
MARCHFELDER Felix
1997
GER
HINDELANG Marcel
1997
GER
BISCHOF Marc Andre
1995
GER
DURACH Linus
1997
GER
LATASTER Etienne
1984
NED
SEDLMEIER Andreas
1993
GER
KOCH Tobias
1995
GER
KRAFT Robin
1996
GER
MEISSL Matthias
1989
AUT
SCHWARZ Thomas
1992
GER
BUCHNER Patrick
1997
GER
HOETZEL Linus
1996
GER
GANAHL Patrick
1996
GER
CONNERY Kali
1996
GBR
MUELLER Nico
1997
GER
FRITZ Hannes
1995
GER
OETTL REYES Manfred
1993
PER
MERG Johannes
1986
GER
WIDL Maximilian
1995
GER
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
SCHMID Tobias
1997
GER
STIEDL Marian
1992
AUT
KOHLWEISS Matthias
1991
AUT
BOLSINGER Nico
1994
GER
JUTZ Tobias
1995
GER
WESSNER Kenny
1995
SUI
MANI Janick
1996
SUI
OEHRLI Aron
1996
SUI
BAUR Tobias
1997
GER
EMMERT Fabian
1994
GER
MEISEN Adrian
1997
GER
PETER Jan
1996
SUI
SINNESBERGER Thierry
1995
SUI
NORYS Frederik
1996
GER
VETTER Alexander
1993
GER
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
Did not start 1st run