official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DIGRUBER Marc
1988
AUT
1:36,97
12.05
2
FELLER Manuel
1992
AUT
+0.03
12.24
3
RYDING David
1986
GBR
+0.29
13.87
4
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.06
18.72
5
MATT Michael
1993
AUT
+1.15
19.28
6
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.52
21.61
7
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.08
25.13
8
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
+2.40
27.15
9
NEUREITER Patrick
1993
AUT
+3.15
31.87
10
ALAERTS Kai
1989
BEL
+3.24
32.43
11
KAINER Helmut
1993
AUT
+3.36
33.19
12
RAEDLER Riccardo
1992
AUT
+4.25
38.79
13
FINAZZER Sebastiano
1993
ITA
+5.05
43.82
14
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+5.37
45.83
15
GEYER Jai
1990
GBR
+5.51
46.71
16
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
+5.71
47.97
17
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
+5.76
48.28
18
AUER Sebastian
1993
AUT
+6.04
50.05
19
FUMAGALLI Davide
1991
ITA
+6.10
50.42
20
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+6.77
54.64
21
RAGGINGER Christian
1993
AUT
+8.05
62.69
22
ERLER Tobias
1995
AUT
+8.42
65.02
23
DRACK Fabian
1995
AUT
+8.84
67.66
24
BRUNNER Kevin
1994
AUT
+9.23
70.11
25
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
+9.69
73.01
26
RAHM Michael
1995
AUT
+9.74
73.32
26
NEPRAUNIG Alexander
1995
AUT
+9.74
73.32
28
HOFSTAEDTER Mathias
1992
AUT
+9.76
73.45
29
BAURECHT Markus
1994
AUT
+11.57
84.83
30
PIMENOV Taras
1984
KAZ
+11.68
85.52
31
TAKATS Tristan
1995
AUT
+11.97
87.35
32
WINKLER Manuel
1995
AUT
+12.66
91.69
33
SCHEUCHENPFLUG Martin
1996
AUT
+12.91
93.26
34
FELDERER Sandro
1995
AUT
+13.64
97.85
35
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
+14.33
102.19
36
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+15.00
106.41
37
MOSER Florian
1995
AUT
+15.12
107.16
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SCHOBER Christopher
1995
AUT
HAHN Thomas
1996
AUT
BOKOR Balwin
1996
AUT
PROMOK Manuel
1995
AUT
BRANDSTETTER Markus
1996
AUT
OTZLBERGER Anton
1996
AUT
GLABISCHNIG Kevin
1995
AUT
KARL Simon
1994
AUT
THOMPSON Matthew
1993
GBR
GREIL Elias
1994
AUT
SCHUPFER Simon
1993
AUT
PREYMANN Clemens
1991
AUT
MURER Peter
1994
AUT
LANZINGER Christoph
1995
AUT
HOCHKOGLER Ulrich
1994
AUT
MORGAN Bradley
1991
GBR
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
RICHTER Fabian
1994
AUT
SCHAIDER Ludwig
1993
AUT
WURZER Raphael
1991
AUT
AUJESKY Johannes
1993
AUT
EBNER Josef
1994
AUT
STUERZ Elias
1994
AUT
FIEDLER Florian
1992
AUT
LEITGEB Richard
1994
AUT
BULLEN Robert
1989
GBR
STEINER Christian
1993
AUT
SCHILD Lukas
1992
AUT
JUFFINGER Christian
1993
AUT
NEUHAUSER David
1993
AUT
WADRZYK Maciej
1988
POL
KARELLY Manuel
1993
AUT
MITTERER Christian
1990
GER
CALOVINI Mathias
1992
AUT
STEINBACHER Christian
1990
GER
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run