official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MARCHET Luca
1988
ITA
01:34.92
60.01
2
MADASCHI Luca
1989
ITA
+0.52
63.35
3
CARGNEL Mattia
1987
ITA
+0.65
64.19
4
MULLER Giuseppe
1991
ITA
+0.78
65.02
5
GUSSO Edoardo
1989
ITA
+2.95
78.97
6
PINTAR Luka
1987
SLO
+3.13
80.12
7
NEGRONI Giovanni
1990
ITA
+3.65
83.47
8
DANUSO Luca
1988
ITA
+4.27
87.45
9
BREZOVEC Ozbe
1991
SLO
+4.32
87.77
10
ZAMPA Adam
1990
SVK
+4.58
89.44
10
BELTRAME Luca
1990
ITA
+4.58
89.44
12
STEFANI Andrea
1990
ITA
+4.67
90.02
13
MARCON Stefano
1990
ITA
+4.73
90.41
14
CAPPELLETTI Elia
1988
ITA
+5.69
96.58
15
LAVTAR Jan
1991
SLO
+5.84
97.54
16
BUSETTO Riccardo
1989
ITA
+9.77
122.80
17
DEL MESTRE Mattia
1988
ITA
+13.73
148.25
18
CAMPANI Andrea
1990
ITA
+14.05
150.30
19
BOMBIERI Luca
1991
ITA
+14.71
154.54
20
FERIGO Diego
1989
ITA
+14.93
155.96
21
STUPAN Urban
1991
SLO
+14.97
156.21
22
MARIN Enrico
1991
ITA
+16.20
164.12
23
BONACINI Lorenzo
1991
ITA
+16.34
165.02
24
CIMENTI Lukas
1991
ITA
+17.27
171.00
25
MURATORI Lodovico
1991
ITA
+19.35
184.36
26
ZANINI Fabrizio
1989
ITA
+20.22
189.95
27
RUBBIANESI Luca
1989
ITA
+21.62
198.95
Did not finish 2nd run
MAGNANI Diego
1991
ITA
CARRARO Giulio
1989
ITA
ADAMI Francesco
1987
ITA
ZANETTI Antonio
1987
ITA
DI GLERIA Mario
1988
ITA
ALCHERA Nicola
1990
ITA
RIBNIKAR Zan
1991
SLO
PELLI Lorenzo
1988
ITA
VRBINC Matija
1991
SLO
CHESANI Paolo
1989
ITA
BENDIK Peter
1990
SVK
DE ZORDO Mattia
1988
ITA
REPA Tomas
1988
SVK
TEPINA Jan
1989
SLO
RUDIC Marko
1990
BIH
HRIBAR Timotej
1990
SLO
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ALBERTELLI Alberto
1990
ITA
MATTEUZZI Federico
1991
ITA
GALLI Nicola
1990
ITA
TESEI Andrea
1991
ITA
SALERNO Ruben
1990
ITA
PALIAGA Jacopo
1990
ITA
ANGELINI Denis
1990
ITA
MODONUTTI Michael
1990
ITA
FONTANINI Massimiliano
1990
ITA
PORRACIN Federico
1987
ITA
LEGOVINI PLUDA Umberto
1991
ITA
FEIFFER Piero
1990
ITA
ZELEZNIK Crt
1990
SLO
BEORCHIA Giacomo
1991
ITA
GASPARIN Giulio
1991
ITA
LEPRE Andrea
1990
ITA
BAR Stefano
1990
ITA
KUNOVAR Bor
1991
SLO
ANDREASSICH Stefano
1990
ITA
KOVAC Nejc
1990
SLO
VALMASSOI Aldo
1988
ITA
PATATTI Giulio
1990
ITA
MASTERL Jaka
1991
SLO
LANDINI Michele
1990
ITA
DONEDDU Christopher
1989
ITA
JAROS Michal
1988
CZE
REPA Martin
1987
SVK
JENKO Anze
1990
SLO
SUSNIK Jaka
1990
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run