official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
YULE Daniel
1993
SUI
1:19.15
6.00
2
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+0.20
7.57
3
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+0.28
8.19
4
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.43
9.37
5
BAECK Axel
1987
SWE
+0.54
10.23
6
VOGEL Markus
1984
SUI
+0.82
12.42
7
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+0.87
12.81
8
SAXVALL Per
1989
SWE
+1.11
14.69
9
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+1.13
14.85
10
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+1.17
15.16
10
LARSSON Markus
1979
SWE
+1.17
15.16
12
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+1.23
15.63
13
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+1.24
15.71
14
GINI Marc
1984
SUI
+1.29
16.10
15
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.31
16.26
16
JOHANSEN Truls
1989
NOR
+1.61
18.61
17
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.65
18.92
17
FELLER Manuel
1992
AUT
+1.65
18.92
19
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.68
19.16
20
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.81
20.18
21
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.91
20.96
22
SKUBE Matic
1988
SLO
+1.93
21.12
23
RIVAS Gabriel
1986
FRA
+2.05
22.06
24
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+2.09
22.37
25
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.16
22.92
26
PERAUDO Adam
1987
ITA
+2.28
23.86
27
KETTERER David
1993
GER
+2.95
29.11
28
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+3.24
31.38
29
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+3.31
31.93
30
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+3.40
32.63
31
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+3.54
33.73
31
THOULE Nicolas
1990
FRA
+3.54
33.73
33
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+3.72
35.14
34
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+3.90
36.55
35
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
+4.09
38.04
36
MATT Michael
1993
AUT
+4.19
38.82
37
CARRERAS Pol
1990
ESP
+4.43
40.70
38
OBERT Anthony
1985
FRA
+4.57
41.80
39
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+4.80
43.60
40
KRANJEC Zan
1992
SLO
+5.38
48.14
41
SALA Tommaso
1995
ITA
+5.47
48.85
42
TAKEDA Ryu
1984
JPN
+5.72
50.81
43
MOLLIN Bart
1981
BEL
+7.22
62.56
Did not qualify for 2nd run
CHRAPEK Adam
1993
POL
MEINERS Maarten
1992
NED
MONSEN Felix
1994
SWE
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
RZEPECKI Filip
1992
POL
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
JENOT Olivier
1988
MON
JOHANSSON Marcus
1992
SWE
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
GROSELJ Zan
1993
SLO
BERNDT Ondrej
1988
CZE
BJERTNESS Endre
1992
NOR
Did not finish 2nd run
GARDET Benjamin
1986
BEL
GASSNER Philipp
1992
GER
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
MONSEN Marcus
1995
NOR
HENTTINEN Jens
1993
FIN
STEDING Daniel
1992
SWE
BONER Sandro
1988
SUI
STRASSER Linus
1992
GER
PRISADOV Stefan
1990
BUL
SCHWARZ Marco
1995
AUT
TISSOT Maxime
1986
FRA
STEHLE Dominik
1986
GER
KUERNER Miha
1987
SLO
VALENCIC Mitja
1978
SLO
TONETTI Riccardo
1989
ITA
AERNI Luca
1993
SUI
RYDING David
1986
GBR
Did not finish 1st run
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
MANFRINI Marco
1992
ITA
DRESSEN Thomas
1993
GER
REICH - POGLADIC Andraz
1993
SLO
GRUBER Christian
1993
GER
ZAMPA Andreas
1993
SVK
ALLEGRE Nils
1994
FRA
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
STROLZ Johannes
1992
AUT
CASSMAN Anton
1993
SWE
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
EISATH Michael
1990
ITA
JANSSON Emil
1991
SWE
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
WESTERLUND Michael
1993
SWE
BUDAL Martin
1989
NOR
MARGUERETTAZ Thierry
1990
ITA
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
OESTER Carl-johan
1992
SWE
JOHANSSON Emil
1988
SWE
ZINGERLE Alex
1992
ITA
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
GASPOZ Vincent
1991
SUI
GALEOTTI Greg
1992
FRA
WINKELHORST Steffan
1992
NED
NARITA Hideyuki
1993
JPN
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
ISHII Tomoya
1989
JPN
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
ALAERTS Kai
1989
BEL
KONO Kyosuke
1991
JPN
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
PLACE Francois
1989
FRA
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
WIESER Manuel
1990
AUT
DIGRUBER Marc
1988
AUT