official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MATHIS Marcel
1991
AUT
1:33.46
18.03
2
ROBERTS Hig
1991
USA
+0.51
21.96
3
VIETZE Sandy
1993
USA
+0.87
24.73
4
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
+2.30
35.75
5
SCOTT Alec
1997
AUS
+3.26
43.14
6
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+3.62
45.92
7
DUPRATT Samuel
1993
USA
+3.92
48.23
8
PRIELOZNY Matej
1997
SVK
+4.12
49.77
9
HEINZMANN Simon
1995
SUI
+4.14
49.92
10
ALKIER Justin
1998
CAN
+4.25
50.77
11
HEJNA Ethan
1998
USA
+5.00
56.55
12
DERWIN Colbey
1997
NZL
+5.29
58.78
13
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+5.60
61.17
14
LINDSAY Jack
1999
USA
+5.99
64.18
15
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
+6.32
66.72
16
RODARTE Luke
1998
USA
+6.50
68.10
17
YATES Kyle
1995
CAN
+6.51
68.18
18
MEISSL Christoph
2000
AUT
+6.58
68.72
19
PRETTI Winston
1999
USA
+7.47
75.58
20
BLACKBURN John
1998
USA
+7.52
75.96
21
RICHARDS Ben
2000
NZL
+7.54
76.12
22
WILLS Angus
1999
GBR
+8.47
83.28
23
HAFERMAN Eric
1994
USA
+8.98
87.21
24
MISCHELIN Michael
1998
AUT
+9.01
87.44
25
DONALD Gavin
1999
CAN
+10.09
95.76
26
COTE Matthieu
2000
USA
+10.70
100.46
27
HILL Dawson
1999
CAN
+10.80
101.23
28
KENNEDY Christian
1996
USA
+11.20
104.31
29
RIZZOTTI Trevor
1999
USA
+11.59
107.32
30
SHIDEMAN Andrew
1999
USA
+11.82
109.09
31
RICH Jackson
1998
NZL
+12.44
113.87
32
SHARP Jedd
1999
CAN
+13.57
122.57
33
YATES Dawson
2000
CAN
+14.13
126.89
34
WEINER Louis
2000
USA
+14.61
130.58
35
SNYDER Will
1998
USA
+15.35
136.28
36
KNOWLES Thomas
2000
NZL
+15.46
137.13
37
MAGEE Cameron
1999
CAN
+16.12
142.22
38
KELLEY Robby
1990
USA
+18.81
162.94
39
GRUBMAN Ellis
1995
USA
+20.19
173.57
40
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+25.69
215.94
41
KIM Jun-Hyung
1997
KOR
+26.54
222.49
42
SHEA Steve
1999
USA
+38.79
316.86
43
KIM Byeong-Hee
1999
KOR
+40.14
327.26
Did not finish 2nd run
MYRSEP FRANCE Nicholas
1998
GBR
SANDERSON Oliver
2000
NZL
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
TAKADA Seitaro
1999
JPN
ANDREWS Sam
1996
NZL
MCCLURE Yuri
1998
USA
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
YATES Cooper
1997
CAN
DOMONOSKE David
1997
USA
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KIM Min-Hyung
2000
KOR
MILLER Asa
2000
PHI
JAMIESON Hugo
1999
NZL
DEKKO Zachary
2000
USA
STORER James
1998
GBR
BETTS Izaac
1997
NZL
SABBADINI Federico
1999
ITA
O NEILL Jack
1999
GBR
LEININGER Noah
1999
USA
MCCANN Ryan
1999
GBR
COLLINI Filippo
2000
ITA
RONEY Wim
1999
AUS
FULLER Duncan
1998
USA
GARRICK Hamish
1996
NZL
OSSELAER Ian
1998
USA
GSTREIN Luca
2000
AUT
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
KNORPP Griffin
1998
USA
PFLUG Florian
1996
AUT
TROYER Stockton
1997
USA
NORRIS Kieran
1995
IRL
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
YOUNG Joseph
1996
CAN
JASICZEK Michal
1994
POL
LAMHAMEDI Adam
1995
MAR
SHARP Keegan
1997
CAN
ST-GERMAIN William
1992
CAN
RAPOSO Charlie
1996
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run