official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BREM Eva-Maria
1988
AUT
2:24.33
6.00
2
HOLDENER Wendy
1993
SUI
+0.59
9.64
3
HECTOR Sara
1992
SWE
+1.06
12.54
4
SCHILD Bernadette
1990
AUT
+1.21
13.46
5
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
+1.30
14.02
6
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+1.34
14.26
7
LAVTAR Katarina
1988
SLO
+1.38
14.51
8
BERTRAND Marion
1984
FRA
+1.54
15.50
9
HOESL Simona
1992
GER
+1.63
16.05
10
ALPHAND Estelle
1995
FRA
+1.72
16.61
11
STABER Veronika
1987
GER
+1.73
16.67
12
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+1.78
16.98
13
HUETTER Cornelia
1992
AUT
+1.81
17.16
14
AZZOLA Michela
1991
ITA
+1.93
17.90
15
DIREZ Clara
1995
FRA
+1.94
17.96
16
DYGRUBER Julia
1991
AUT
+1.96
18.09
17
MOWINCKEL Ragnhild
1992
NOR
+2.04
18.58
17
SIEBENHOFER Ramona
1991
AUT
+2.04
18.58
19
AGERER Lisa Magdalena
1991
ITA
+2.09
18.89
20
WIRTH Barbara
1989
GER
+2.26
19.94
21
KLING Kajsa
1988
SWE
+2.55
21.72
22
MIRADOLI Romane
1994
FRA
+2.92
24.01
23
DEPAULI Jessica
1991
AUT
+3.46
27.34
24
LOESETH Nina
1989
NOR
+3.67
28.63
25
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+4.80
35.60
26
TVIBERG Maria Therese
1994
NOR
+4.93
36.40
27
FAUSA Chloe Margrethe
1992
NOR
+5.13
37.63
28
BENZONI Marta
1990
ITA
+5.28
38.56
29
SMEDH Veronica
1988
SWE
+5.74
41.40
30
VOGEL Nadja
1990
SUI
+6.76
47.69
31
HALME Nina
1990
FIN
+7.20
50.40
32
ASTAPENKO Daria
1994
RUS
+7.89
54.65
33
PFEIFER Lisa
1993
ITA
+7.95
55.02
34
JARDI Andrea
1990
ESP
+8.04
55.58
35
ROMANOVA Anastasia
1993
RUS
+8.10
55.95
36
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+8.39
57.74
37
BUCIK Ana
1993
SLO
+8.40
57.80
38
HORVAT Katja
1993
SLO
+8.41
57.86
39
NUFER Priska
1992
SUI
+10.37
69.95
40
RASOM Miriam
1994
ITA
+10.87
73.03
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
SCHENK Janina
1991
ITA
PICHLER Karoline
1994
ITA
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
FLURY Jasmine
1993
SUI
THUERLER Andrea
1993
SUI
SUTER Jasmina
1995
SUI
HAFNER Ula
1993
SLO
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
ROBNIK Tina
1991
SLO
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT
MARMOTTAN Anemone
1988
FRA
FILSER Andrea
1993
GER
SUTER Corinne
1994
SUI
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
FRASSE SOMBET Coralie
1991
FRA
BAUD Adeline
1992
FRA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MELESI Roberta
1996
ITA
GEYR Carmen
1992
ITA
MEDETTI Alessia
1993
ITA
JELINKOVA Adriana
1995
NED
BORGIS Michela
1991
ITA
AGNELLI Nicole
1992
ITA
MIDALI Roberta
1994
ITA
GIARDINI Ida
1993
ITA
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
ELLENBERGER Andrea
1993
SUI
HOFER Anna
1988
ITA
VELEZ ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
HRONEK Veronique
1991
GER
KOPP Rahel
1994
SUI
PIOT Jennifer
1992
FRA
HAEHLEN Joana
1992
SUI
LOESETH Mona
1991
NOR
Did not start 1st run