official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
1:55.49
6.00
2
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
+0.44
9.85
3
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+0.94
14.22
4
NOGER Cedric
1992
SUI
+0.96
14.40
5
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+0.97
14.48
6
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.99
14.66
7
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+1.07
15.36
7
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.07
15.36
9
LEITINGER Roland
1991
AUT
+1.16
16.14
9
JENAL Sandro
1992
SUI
+1.16
16.14
11
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.36
17.89
12
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+1.39
18.16
13
SETTE Daniele
1992
SUI
+1.41
18.33
14
BORGNAES Christian
1996
AUT
+1.43
18.51
15
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
+1.44
18.59
16
SORIO Daniele
1994
ITA
+1.47
18.86
17
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+1.51
19.21
18
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+1.60
19.99
19
MAES Sam
1998
BEL
+1.69
20.78
20
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+1.70
20.87
21
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+1.71
20.95
22
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.79
21.65
23
TORSTI Samu
1991
FIN
+1.99
23.40
23
REYMOND Marco
1994
SUI
+1.99
23.40
25
MONSEN Marcus
1995
NOR
+2.02
23.67
26
LORIOT Florian
1998
FRA
+2.15
24.80
27
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+3.21
34.07
28
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+3.54
36.96
29
RAPOSO Charlie
1996
GBR
+3.67
38.10
30
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+3.72
38.53
31
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+3.80
39.23
32
DORNER Thomas
1998
AUT
+3.96
40.63
33
ISHII Tomoya
1989
JPN
+4.07
41.59
34
MEISEN Bastian
1996
GER
+4.13
42.12
35
FALGOUX Remy
1996
FRA
+4.31
43.69
36
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
+4.50
45.35
37
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
+4.90
48.85
38
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+5.64
55.32
39
HACKER Pirmin
1996
AUT
+5.90
57.60
40
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+6.49
62.76
41
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+6.84
65.82
42
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+7.44
71.07
43
FALAT Matej
1993
SVK
+7.70
73.34
44
BOZIC Borut
2000
SLO
+7.80
74.21
45
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
+8.44
79.81
46
TODOROV Yoan
1997
BUL
+8.62
81.38
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not qualify
Did not finish 1st run
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
BUFFET Robin
1991
FRA
SUNDIN Olle
1997
SWE
ESTEVE Axel
1994
AND
KRYZL Krystof
1986
CZE
MEIER Daniel
1993
AUT
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
LAIDLAW Harry
1996
AUS
ANGUENOT Leo
1998
FRA
MEINERS Maarten
1992
NED
WALCH Magnus
1992
AUT
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
Did not start 1st run