official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LAMBERT Nicolas
1990
FRA
1:59.89
18.70
2
MATTEI Geoffrey
1990
FRA
+1.49
29.51
3
BLANC Samy
1988
FRA
+1.52
29.73
4
FAVRE MARGOT Gerome
1991
FRA
+1.62
30.46
5
GRAND Guillaume
1992
FRA
+2.44
36.41
6
GARDET Benjamin
1986
FRA
+2.61
37.64
6
ROLLAND Mathias
1991
FRA
+2.61
37.64
8
FABRE Jonas
1993
FRA
+2.64
37.86
9
BUFFET Robin
1991
FRA
+2.88
39.60
10
DELAHAYE Clement
1992
FRA
+3.70
45.55
11
BERTRAND Dimitri
1993
FRA
+3.85
46.64
12
GENIN Charles Hugo
1993
FRA
+3.91
47.07
13
PICCARD Roy
1993
FRA
+3.95
47.36
14
MILESI Anthony
1991
FRA
+4.06
48.16
15
GAIDET Pierre
1992
FRA
+4.31
49.98
16
ARPIN Gaetan
1994
FRA
+4.46
51.06
17
VAN HEEK Marvin
1991
FRA
+4.58
51.94
18
MARX Laurent
1993
SUI
+4.62
52.23
19
GROSSET GRANGE Denis
1992
FRA
+4.82
53.68
20
COULET Gabriel
1994
FRA
+5.72
60.21
21
MERCIER Alexis
1994
FRA
+5.96
61.95
22
PETIT Thibaut
1994
FRA
+6.03
62.46
23
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+6.17
63.47
24
DUSSEZ Simon
1994
SUI
+7.02
69.64
25
PERRET Alexis
1994
FRA
+7.09
70.15
26
DORIEZ Nicolas
1993
FRA
+7.21
71.02
27
DUVILLARD Quentin
1993
FRA
+7.51
73.20
28
MAITRE Thomas
1992
FRA
+7.54
73.42
29
JORDANIS Robin
1994
FRA
+7.67
74.36
30
PIANTONI Axel
1994
FRA
+8.58
80.96
31
CLAIR Titouan
1994
FRA
+8.73
82.05
32
ALLAILI Sean
1991
FRA
+9.13
84.95
33
BLOCH Gaspard
1995
FRA
+9.31
86.26
34
RICOU Ivo
1994
FRA
+9.43
87.13
35
VANDEL Thomas
1994
FRA
+9.68
88.94
36
CHASSAING Etienne
1994
FRA
+9.93
90.76
37
LEDUC Maxime
1993
FRA
+10.15
92.36
38
HUBAUD Maxime
1994
FRA
+10.46
94.60
39
REGARD Damien
1994
FRA
+11.19
99.90
40
VUILLEMIN Corentin
1995
FRA
+11.57
102.66
41
CUCCINIELLO Omar
1995
ITA
+11.95
105.42
42
JOURDAN Maxime
1995
FRA
+12.81
111.66
43
TERRAGE Damien
1995
FRA
+17.69
147.07
44
SAUNDERS Gregory
1995
GBR
+22.42
181.39
45
BRANDOLINI Eric
1993
USA
+25.12
200.99
46
CRUZ Luis
1994
USA
+28.08
222.47
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
D AMBRUMENIL Toby
1992
GBR
BOUSSON Louis
1995
FRA
PIJOLET Jules
1995
FRA
PARK Hyun
1993
KOR
LAFON Victor
1995
FRA
DAITA Junior
1995
FRA
PESSEY Anton
1993
FRA
VOISIN Nathan
1994
FRA
AURARD Corentin
1994
FRA
LORIOT Romain
1994
FRA
TERRAL Maxime
1993
FRA
SANTEIX Louis
1994
FRA
FERRAGE Olivier
1994
FRA
BARBIN Guillaume
1993
FRA
AGUILANIU Alan
1991
FRA
MOUGEL Youri
1993
FRA
TORRENT Nicolas
1993
SUI
FAVROT Thibaut
1994
FRA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
LOMBARD Jean-Emmanuel
1991
FRA
LELEU Theo
1992
FRA
DELLION Kevin
1991
FRA
SAATDJIAN Nicolas
1992
FRA
TOMAMICHEL Clement
1991
FRA
COURBIS Mael
1993
FRA
BRAISAZ Simon
1991
FRA
THOULE Nicolas
1990
FRA
JAGOT Benoit
1991
FRA
BON BETEND Valentin
1992
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run