official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
1:55.68
6.00
2
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.09
6.48
3
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+0.15
6.80
4
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+0.59
9.16
5
VOGEL Markus
1984
SUI
+0.64
9.43
6
FELLER Manuel
1992
AUT
+0.65
9.48
7
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
+0.68
9.64
8
SASAKI Akira
1981
JPN
+0.84
10.50
9
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.89
10.77
10
AERNI Luca
1993
SUI
+1.00
11.36
11
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
+1.15
12.16
12
JOHANSEN Truls
1989
NOR
+1.27
12.81
13
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+1.34
13.18
14
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+1.35
13.24
15
RYDING David
1986
GBR
+1.74
15.33
16
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.79
15.59
17
PLACE Francois
1989
FRA
+1.83
15.81
18
PERAUDO Adam
1987
ITA
+1.87
16.02
19
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.96
16.50
20
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+2.02
16.83
21
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+2.10
17.26
22
THEOLIER Steven
1990
FRA
+2.15
17.52
23
BJERTNESS Endre
1992
NOR
+2.22
17.90
24
GINI Marc
1984
SUI
+2.52
19.51
25
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+2.54
19.61
26
JUNG Dong-Hyun
1988
KOR
+2.72
20.58
27
SKUBE Matic
1988
SLO
+2.81
21.06
28
ZAMPA Adam
1990
SVK
+2.84
21.22
29
RIVAS Gabriel
1986
FRA
+3.11
22.67
30
RONCI Giordano
1992
ITA
+3.15
22.88
31
TISSOT Maxime
1986
FRA
+3.52
24.87
32
SAXVALL Per
1989
SWE
+3.66
25.62
33
WIESER Manuel
1990
AUT
+3.71
25.88
34
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+3.73
25.99
35
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+5.05
33.07
36
ISHII Tomoya
1989
JPN
+5.48
35.37
36
YULE Daniel
1993
SUI
+5.48
35.37
38
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+5.58
35.91
39
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+5.75
36.82
40
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+6.20
39.23
41
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+6.43
40.46
42
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+7.02
43.62
43
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+7.10
44.05
44
VIDOSA Roger
1984
AND
+8.91
53.75
45
ROCAMORA Pol
1991
ESP
+9.04
54.45
46
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+11.64
68.39
Did not finish 2nd run
LUUKKO Max
1994
FIN
GRUBER Christian
1993
GER
GALEOTTI Greg
1992
FRA
KETTERER David
1993
GER
BUFFET Robin
1991
FRA
GASSNER Philipp
1992
GER
JOHANSEN Ola Buer
1993
NOR
OBERT Anthony
1985
FRA
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
JAZBEC Patrick
1989
SLO
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
SCHMID Philipp
1986
GER
BAECK Axel
1987
SWE
Did not finish 1st run
RUIZ ANTUNA Nil
1991
AND
KLUSAK Michal
1990
POL
NIEMELA Arttu
1994
FIN
KLUSAK Jakub
1992
POL
DAHL Juho
1994
FIN
SALLINEN Joona
1993
FIN
PARK Je-yun
1994
KOR
FANTINO Antonio
1991
ITA
WINKELHORST Steffan
1992
NED
MEINERS Maarten
1992
NED
CARRERAS Pol
1990
ESP
STRASSER Linus
1992
GER
STEDING Daniel
1992
SWE
MUELLER Joel
1992
SUI
HIETANEN Kasper
1991
FIN
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
KILDE Aleksander Aamodt
1992
NOR
KRIECHMAYR Vincent
1991
AUT
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
LAMBERT Nicolas
1990
FRA
KYUNG Sung-Hyun
1990
KOR
LEITINGER Roland
1991
AUT
BOSCA Giulio
1990
ITA
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
KRISTIANSEN Emil Bjoertomt
1990
NOR
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
KRANJEC Zan
1992
SLO
JOHANSSON Emil
1988
SWE
BISCHOF Martin
1991
AUT
HEEB Simon
1991
LIE
KUERNER Miha
1987
SLO
MALMSTROM Victor
1991
FIN
MARICAL Antoine
1991
FRA
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
TUMLER Marco
1988
SUI
MOLLIN Bart
1981
BEL
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
MLINSEK Filip
1988
SLO
OEHAGEN Johan
1987
SWE
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
ZUEV Stepan
1988
RUS
TREJBAL Filip
1985
CZE
LINDH Calle
1990
SWE
TONETTI Riccardo
1989
ITA
HOERL Wolfgang
1983
AUT
THOULE Nicolas
1990
FRA