official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZAMPA Adam
1990
SVK
1:27.88
30.03
2
FALAT Matej
1993
SVK
+1.11
37.61
3
SIRAN Vladimir
1991
SVK
+2.46
46.83
4
ORAVEC Timotej
1991
SVK
+2.58
47.64
5
HOVORAK Martin
1990
CZE
+2.83
49.35
6
VUKICEVIC Marko
1992
SLO
+3.16
51.60
7
KOSA Jan
1991
SVK
+3.39
53.18
8
SZCZEPANIK Wojciech
1988
POL
+4.31
59.46
9
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+4.59
61.37
10
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+4.68
61.98
11
MOJZIS Patrik
1991
SVK
+5.23
65.74
12
STERCZ Sebastian
1993
SVK
+7.43
80.76
13
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
+7.87
83.76
14
KERN Ales
1992
SLO
+8.08
85.20
15
BENDIK Martin
1993
SVK
+8.13
85.54
16
ROTH Patrik
1993
SVK
+9.07
91.96
17
IVAN Michal
1994
SVK
+9.49
94.82
18
KOHUT Michal
1992
SVK
+10.00
98.30
19
IAROVENKO Bogdan
1992
UKR
+11.28
107.04
20
MINAY Kristian
1987
UKR
+14.49
128.96
21
JARES Jan
1994
CZE
+14.57
129.51
22
CIGANAK Peter
1992
SVK
+16.12
140.09
23
STRIES Mario
1992
SVK
+16.35
141.66
24
MARCHENKO Yevheniy
1990
UKR
+16.86
145.14
25
PSTRUSINSKI Jakub
1988
POL
+17.31
148.21
26
HLADOWCZAK Jakub
1987
POL
+17.39
148.76
27
JANULIONIS Karolis
1992
LTU
+17.83
151.76
28
STUPAN Urban
1991
SLO
+18.91
159.14
29
KISKA Vladimir
1994
SVK
+20.01
166.65
30
TANTOS Teodor Andrei
1993
ROU
+21.31
175.52
31
YURCHENKO Oleksandr
1992
UKR
+22.81
185.77
32
GAZO Filip
1993
SVK
+24.10
194.57
33
MERA Bogdan Ioan
1992
ROU
+27.14
215.33
34
KUTLIK Matej
1991
SVK
+36.28
277.73
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
NOTTLE Sam
1991
AUS
VOLOSHYN Mykola
1994
UKR
PAJARSKAS Kasparas
1994
LTU
CURJAK Matus
1991
SVK
MULLER Igor
1994
SVK
ONDERCANIN Daniel
1994
SVK
SEPAK Jozef
1994
SVK
BUGAN Peter
1991
SVK
NOVOTNY Stepan
1994
CZE
ZORICAK Martin
1992
SVK
WONG Jonathan
1991
AUS
VIDIC Luka
1994
SLO
ZUZEK Matevz
1993
SLO
ZIBRIN Michal
1993
SVK
PECHOTA Matej
1991
SVK
WILD Marek
1993
SVK
POHANKA Jakub
1994
CZE
BURY Lukasz
1989
POL
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
CHODERA Jakub
1990
CZE
PEDAN Heiko
1993
SVK
BUJTAS Csaba
1992
HUN
FARKAS Norbert
1992
HUN
HROMADA Martin
1992
SVK
MARTINCEK Marek
1993
SVK
GAJEWSKI-GLODEK Jakub
1984
POL
POTSTYNSKY Marek
1986
CZE
KOTZMANN Igor
1991
CZE
RAZUS Martin
1989
SVK
JAZBEC Jaka
1992
SLO
WADRZYK Maciej
1988
POL
RICHTER Daniel
1993
CZE
KUPCOK Jakub
1992
SVK
TUCEK Tomas
1975
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run