official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PIETILAE-HOLMNER Maria
1986
SWE
1:45.33
8.00
2
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+1.68
17.73
3
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+2.04
19.81
4
HANSDOTTER Frida
1985
SWE
+2.20
20.74
5
SMEDH Veronica
1988
SWE
+2.89
24.74
6
LINDELL-VIKARBY Jessica
1984
SWE
+2.94
25.03
7
GRASSL Paulina
1994
SWE
+3.36
27.46
8
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+4.47
33.89
9
SVEDBERG Frida
1992
SWE
+5.67
40.84
10
ERAAKER Emilia
1991
SWE
+7.27
50.10
11
WESTMAN Hanna
1993
SWE
+8.11
54.97
12
TROENG Linnea
1992
SWE
+8.19
55.43
13
HAPPONEN Emma
1990
FIN
+8.47
57.05
14
MAASEIDE Hanne
1994
SWE
+11.81
76.40
15
WESTERLUND Hanna
1991
SWE
+11.96
77.26
16
GYLLENSWAERD Sofie
1992
SWE
+12.18
78.54
17
HULTGREN Sandra
1992
SWE
+12.33
79.41
18
BRANNKARR Nathalie
1992
FIN
+12.74
81.78
19
JAKOBSSON Hanna
1993
SWE
+12.76
81.90
20
ANDERSSON Martina
1994
SWE
+13.33
85.20
21
HESELIUS Ida
1992
SWE
+13.60
86.76
22
WALLEN Joanna
1994
SWE
+13.76
87.69
23
OLSSON Sarah
1994
SWE
+13.88
88.38
24
SJOEVILL Mathilda
1992
SWE
+13.95
88.79
25
GRONHOLM Corinne
1994
FIN
+14.21
90.29
26
SANDEN GUSTAFSSON Caroline
1994
SWE
+15.33
96.78
27
JABESKOG Linnea
1993
SWE
+15.58
98.23
28
BJOERK Maria
1993
SWE
+18.82
116.99
29
ARVSTRAND Victoria
1993
SWE
+21.41
131.99
30
HOERWING Martina
1995
SWE
+21.71
133.73
31
SUNDFELDT Tintin
1993
SWE
+23.12
141.90
32
STENINGER Johanna
1994
SWE
+28.63
173.81
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
KRUMINA Katrina
1994
LAT
SOERNER Ellen
1994
SWE
THORSON Lovisa
1993
SWE
GRANT Ebba
1995
SWE
TENERZ Sofia
1993
SWE
JANSSON Moa
1992
SWE
KIMBER Linda
1992
SWE
GRAHN Stina
1992
SWE
STJERNEBY Annie
1991
SWE
HAAVIK Amanda
1991
SWE
PERSSON Camilla
1992
SWE
FERNQVIST Caroline
1993
SWE
LINDBERG Johanna
1991
SWE
KLAESSON Caroline
1991
SWE
LEINO Anna
1994
SWE
WEDSJOE Lisa
1994
SWE
JOHANSSON Amanda II
1994
SWE
GRANT Lovisa
1995
SWE
MIEDEL Isabelle
1993
SWE
LEANDERSSON Olivia
1993
SWE
STEDING Erica
1991
SWE
NORDLOEF Linn
1990
SWE
OTTOSSON Sara
1994
SWE
CARLSSON Sofie
1993
SWE
HINDERS Anna
1991
SWE
HERMANSSON Natalie
1993
SWE
SJOESTROEM Alexandra
1994
SWE
BJOEROE Linn
1993
SWE
LUNDH Jenni
1993
SWE
HIRVONEN Roosa
1993
FIN
SELLING Malin
1993
SWE
ALMQVIST Rebecca
1989
SWE
OEGREN Sara
1991
SWE
EKVALL Felicia
1991
SWE
VIRKKULA Sohvi
1993
FIN
WILHELMSON Matilda
1991
SWE
TOIVONEN Lotta
1992
FIN
RAPAPORT Helena
1994
SWE
JANSSON Louise
1995
SWE
DJUPSJOE Klara
1989
SWE
GUNNARSTEDT Rebecca
1991
SWE
SOLLANDER Stina
1992
SWE
BLOM Nathalie
1991
SWE
GASUNA Lelde
1990
LAT
HINDERS Ida
1984
SWE
TROENNHAGEN Ida
1991
SWE
SOPPELA Merle
1991
FIN
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
BORSSEN Therese
1984
SWE
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run