official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WINKELHORST Steffan
1992
NED
1:59.06
18.09
2
SNORRASON Sturla-Snaer
1994
ISL
+0.36
21.05
3
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+0.71
23.93
4
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+0.85
25.09
5
ESTEVE Axel
1994
AND
+0.92
25.66
6
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+1.21
28.05
7
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
+1.35
29.20
8
VUKELIC William
1998
CRO
+1.48
30.27
9
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.87
33.48
10
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+1.92
33.89
11
HYSKA Martin
1994
SVK
+2.24
36.53
12
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+2.25
36.61
13
GEDRA Zaks
1998
LAT
+2.54
39.00
14
CATER Martin
1992
SLO
+2.62
39.66
15
PAULUS Daniel
1994
CZE
+2.67
40.07
16
VON APPEN Sven
1997
CHI
+2.71
40.40
17
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+2.79
41.05
18
FIGUEROA Andres
1996
CHI
+2.85
41.55
19
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+2.87
41.71
20
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+3.25
44.84
21
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+3.35
45.66
22
HORWITZ Kai
1998
CHI
+3.52
47.06
23
VERBEKE Tom
1997
BEL
+3.69
48.46
24
NORRIS Kieran
1995
IRL
+3.75
48.96
25
FALAT Matej
1993
SVK
+3.81
49.45
26
LUIK Juhan
1997
EST
+3.92
50.36
27
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+5.04
59.57
28
DENAT Jeremy
1996
PER
+5.87
66.41
29
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+6.06
67.97
30
BRACHNER Patrick
1992
AZE
+6.63
72.66
31
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
+6.68
73.07
32
EMRIC Eman
1996
BIH
+6.82
74.23
33
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
+7.24
77.68
34
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+7.38
78.84
35
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+8.24
85.91
36
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+8.57
88.63
37
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+8.67
89.45
38
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
+9.44
95.79
39
HANSE Arthur
1993
POR
+9.48
96.12
40
TUKHTAEV Kamiljon
1997
UZB
+9.93
99.83
41
NAGY Bence
1998
HUN
+10.10
101.22
42
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+10.11
101.31
43
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
+10.37
103.45
44
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
+10.83
107.23
45
TAHIRI Albin
1989
KOS
+10.88
107.64
46
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+11.72
114.56
47
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
+12.32
119.50
48
LYNE Conor
1993
IRL
+12.57
121.56
49
MARIOTTI Alessandro
1998
SMR
+13.36
128.06
50
BAHA Nima
1996
IRI
+14.40
136.62
51
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
+14.51
137.52
52
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
+16.42
153.25
53
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
+16.45
153.49
54
ZVERNIK Vlad
1998
BLR
+16.74
155.88
55
ALMEIDA Samuel
1997
POR
+17.12
159.01
56
ZHANG Yangming
1994
CHN
+17.77
164.36
57
BENYO Marcel
2000
HUN
+18.75
172.42
58
KIA SHEMSHAKI Behnam
1990
IRI
+19.68
180.08
59
XU Mingfu
1997
CHN
+19.77
180.82
60
WILSON Connor
1996
RSA
+21.45
194.65
61
FENIANOS Naim
1992
LBN
+21.72
196.87
62
KOUYOUMDJIAN Yiannos
1997
CYP
+22.56
203.78
63
STOIDIS Georgios
1997
GRE
+26.79
238.60
64
SPEELMAN Sive
1995
RSA
+26.93
239.75
65
THAKUR Himanshu
1994
IND
+28.19
250.13
66
CASTERMANS Max
1998
LUX
+28.86
255.64
67
CHAMOUN Dani
1993
LBN
+31.79
279.76
68
LAL Hira
1980
IND
+36.24
316.39
69
RANDRIAMIARISOA Andy
1984
MAD
+37.45
326.35
70
VERIGA Vasil
1998
ALB
+43.52
376.31
71
BICOKU Marsel
1997
ALB
+46.21
398.45
72
BRANCAL Ricardo
1996
POR
+48.46
416.97
73
FARHANG Sayed-Ali-Shah
1990
AFG
+53.61
459.36
74
HUSAINI Sajjad
1991
AFG
+1:10.12
595.26
75
ROY Jean-Pierre
1963
HAI
+1:36.65
813.63
Did not finish 2nd run
ALEKSANDRAVICIUS Vilius
1995
LTU
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
SKEEN Kasete-Naufahu
1982
TGA
MIRZAN Othman
1994
MAS
OETTL REYES Manfred
1993
PER
IZATBEK UULU Urmat
1998
KGZ
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
TRELEVSKI Dmitry
1983
KGZ
MICHAEL Andreas
1997
CYP
KOSIC Bojan
1990
MNE
NASHOKU Marjan
1995
MKD
KAKKOURAS Giorgos
1998
CYP
ZINA Jeffrey
1998
LBN
AUDUNSSON Kristinn-Logi
1995
ISL
FINNSSON Magnus
1993
ISL
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
PROIOS Ioannis
1995
GRE
VALERI David
2000
HUN
LAIKERT Igor
1991
BIH
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
BIRAN Itamar
1998
ISR
BARBU Alexandru
1987
ROU
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
LOKMIC Emir
1997
BIH
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
KOLEGA Samuel
1999
CRO
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BEHLOK Allen
1998
LBN
STAUNSAGER Mark Holme
1998
DEN
KARPUSHYN Mykhailo
1998
UKR
GUDMUNDSSON Jon Gunnar
1998
ISL
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
JAFARI Seyed Morteza
1992
IRI
TOLA Erjon
1986
ALB
PIMENOV Taras
1984
KAZ
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
BOZHINOVSKI Luka
1998
MKD
STEVOVIC Marko
1996
SRB
VORRE Marcus
1998
DEN
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
POETTOZ Michael
1998
COL
KOLEGA Elias
1996
CRO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run