official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
PEQUEGNOT Laure
1975
FRA
1:38.08
2.00
2
HAELLDAHL Sandra
1977
SWE
+0.15
2.86
3
HROVAT Urska
1974
SLO
+0.62
5.54
4
STEGGALL Zali
1974
AUS
+0.73
6.17
5
BOKAL Natasa
1967
SLO
+0.88
7.02
6
ACCOLA Martina
1969
SUI
+1.30
9.42
7
FORTKORD Martina
1973
SWE
+1.89
12.79
8
DOVZAN Alenka
1976
SLO
+2.06
13.76
9
WIKSTROEM Linda
1975
SWE
+2.23
14.73
10
WOLF Stefanie
1979
GER
+2.52
16.39
11
GALLIZIO Morena
1974
ITA
+2.85
18.27
12
FORSYTH Allison
1978
CAN
+2.86
18.33
13
BLASER Karin
1979
AUT
+2.96
18.90
14
ROZSA Edith
1973
CAN
+3.00
19.13
15
SCHLEPER Sarah
1979
USA
+3.08
19.59
16
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
+3.19
20.21
17
PLANK Astrid
1971
ITA
+3.44
21.64
18
PITKANEN Riitta
1977
FIN
+3.46
21.76
19
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+3.58
22.44
20
DAEPP Claudia
1976
SUI
+3.96
24.61
20
BEHRINGER Simone
1976
GER
+3.96
24.61
22
BOSCH FORRELLAD Monica
1972
ESP
+4.12
25.52
23
REYMOND Sandra
1972
SUI
+4.13
25.58
24
LAMBRIGGER Karin
1972
SUI
+4.31
26.61
25
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
+5.29
32.20
26
HARRER Evelin
1977
AUT
+6.05
36.54
27
POUTIAINEN Tanja
1980
FIN
+6.13
37.00
28
LAMOUR Sarah
1979
FRA
+6.92
41.51
29
GIUS Nicole
1980
ITA
+7.05
42.25
30
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
+7.09
42.48
31
RICHARD Helene
1976
FRA
+7.54
45.05
32
HUTTARY Karin
1977
SWE
+8.14
48.48
33
CUVEZ-COMBAZ Berenice
1977
FRA
+9.25
54.81
34
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
+9.39
55.61
35
HOLZER Katrin
1978
AUT
+9.45
55.96
36
BREZNIK Katarina
1977
SLO
+10.10
59.67
37
RIVA Luisa
1978
ITA
+10.74
63.32
38
RAICH Carina
1979
AUT
+11.73
68.97
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
BAKKE Trine
1975
NOR
DEMEZ Leila
1974
ITA
CLEMENT-GUY Stephanie
1974
FRA
CERESA Annalisa
1978
ITA
CASOLINO Katia
1979
ITA
BIAVASCHI Elisabetta
1973
ITA
SANTUS Katia
1979
ITA
SCHAEDLER Tamara
1977
LIE
BERGMANN Monika
1978
GER
SCHMID Carmen
1978
ITA
SIMARD Genevieve
1980
CAN
ALPIGER Linda
1977
SUI
BAGNARA Daniela
1979
ITA
THANNER Veronika
1977
AUT
VIALLET Carole
1978
FRA
WALKNER Eva
1979
AUT
BACHMANN Silke
1977
ITA
WIRTH Katja
1980
AUT
ASCHER Barbara
1979
ITA
YAMAKAWA Junko
1975
JPN
ANDERSSON Kristina
1965
SWE
KOHUTOVA Iveta
1977
SVK
RAITA Henna
1975
FIN
JONES Alice
1976
AUS
JANTUNEN Katja
1977
FIN
KVOPKOVA Maria
1975
SVK
HUBER Marina
1979
GER
LUCKMAIER Stefanie
1977
GER
MAIR Manuela
1977
ITA
HARGIN Janette
1977
SWE
MILANI Barbara
1972
ITA
MITTERSTIELER Petra
1979
ITA
MULKERN Aimee
1977
USA
MULKERN Shaina
1977
USA
NIKOLUSSI Kathrin
1978
AUS
GUENTER Maren
1976
GER
OTTOSSON Anna
1976
SWE
GRUBER Christine
1975
ITA
PILLOUD Dominique
1977
SUI
GRABNER Maria
1979
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run