official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
1:27.61
14.06
2
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
+0.36
16.57
3
JOHANSEN Truls
1989
NOR
+0.90
20.33
4
BUDAL Martin
1989
NOR
+1.26
22.83
5
LINDGREN Tim
1989
SWE
+1.33
23.32
6
ZUEV Stepan
1988
RUS
+1.50
24.50
7
STEFFENSEN Tobias
1987
SWE
+1.86
27.01
8
GUNNARSSON Henrik
1991
SWE
+1.98
27.85
9
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
+2.04
28.26
10
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
+2.44
31.05
11
STEDING Daniel
1992
SWE
+2.61
32.23
12
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+2.74
33.14
13
OEHAGEN Johan
1987
SWE
+2.91
34.32
14
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
+2.97
34.74
15
OESTER Carl-johan
1992
SWE
+3.24
36.62
15
HEDIN Doglas
1990
SWE
+3.24
36.62
17
GJERTSEN Maximilian
1993
NOR
+3.30
37.04
18
BEHM Carl Magnus
1992
SWE
+3.44
38.01
19
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+3.78
40.38
20
RUIZ ANTUNA Nil
1991
AND
+3.84
40.80
21
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+4.24
43.58
21
RISHWORTH Mike
1987
AUS
+4.24
43.58
23
ROALD Viking
1991
SWE
+4.67
46.58
24
HOEGBOM Erik
1992
SWE
+4.75
47.13
25
SAEFVENBERG Johan
1992
SWE
+4.82
47.62
26
KINGSTAD Victor
1989
SWE
+4.94
48.46
27
MAFI Christopher
1993
SWE
+5.51
52.42
28
WIDING Haerje
1991
SWE
+6.84
61.68
29
LENNMALM Viktor
1991
SWE
+7.50
66.28
30
LARSSON Johan
1994
SWE
+7.52
66.42
31
MAASEIDE Emil
1992
SWE
+8.48
73.10
32
OLIVERAS Marc
1991
AND
+8.67
74.43
33
WALLER Anton
1994
SWE
+8.91
76.10
34
SANDSTROEM Felix
1992
SWE
+9.10
77.42
35
STEINWALL Gustaf
1993
SWE
+9.29
78.74
36
GOWER Jack
1994
GBR
+9.37
79.30
37
ULLRICH Max
1994
CRO
+9.67
81.39
38
HERPIN Leny
1995
FRA
+9.95
83.34
39
BOURGEOIS ROMAIN Simon
1995
FRA
+10.47
86.96
40
SKOOG Marcus
1989
SWE
+11.90
96.92
41
BAECKMAN Albert
1995
SWE
+12.07
98.10
42
FRANZEN William
1995
SWE
+12.43
100.61
43
RANGNITT Jacob
1995
SWE
+15.47
121.77
44
ENGBERG Niklas
1995
SWE
+15.98
125.32
45
HILTULA Mattis
1993
SWE
+21.37
162.85
46
BRANTE Goeran
1971
SWE
+25.68
192.86
47
SOEDERBERG Henrik
1994
SWE
+28.38
211.66
48
JONASON Paul
1956
SWE
+42.40
309.28
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
LUNDGREN Emil
1995
SWE
BONNEFOND Tom
1995
FRA
BLOM Johan
1995
SWE
ERIKSSON Dennis
1995
SWE
RUNESSON Oskar
1995
SWE
SUNDSTROEM Oscar
1995
SWE
EVJEN Jens
1995
NOR
JOESSUND Hans Joergen
1995
NOR
WIKSTROEM Martin
1994
SWE
WIKESTAD Daniel
1993
SWE
JANSSON Henrik
1994
SWE
WIKBERG Tobias
1994
SWE
HULT Otto
1994
SWE
HOLMLUND Elias
1994
SWE
FAARUP Christoffer
1992
DEN
BLOMDAHL Philip
1992
SWE
WIKANDER Max
1991
SWE
STARFELT Maerten
1993
SWE
HEDSTROEM Filip
1994
SWE
MOES Sebastian
1991
SWE
DARTH David
1991
SWE
PALLAS NOMEN Artur
1993
AND
OLOFSSON Andre
1993
SWE
PUIG DAVI Arnau
1994
AND
BLOMDAHL Eric
1993
SWE
MONSEN Felix
1994
SWE
OLOFSSON Jonas
1992
SWE
DJUPSJOE Nick
1992
SWE
ERIKSSON-AENSTH Kim
1991
SWE
WIDING Vidar
1994
SWE
MASCHEL Victor
1992
SWE
CASSMAN Anton
1993
SWE
MONSEN Max
1991
SWE
GRANT Carl
1992
SWE
CLAESSON Tobias
1991
SWE
KLING Per
1992
SWE
BLATTMANN Emil Holmeide
1990
NOR
BRAUTI Robin
1991
NOR
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
ARNASON Andri
1993
SWE
ERIKSSON Jakob
1990
SWE
KUTLIK Matej
1991
SVK
JANSSON Emil
1991
SWE
OLSEN Joern Lunn
1992
NOR
ESTEVE RIGAIL Kevin
1989
AND
MONSEN Sam
1992
SWE
JOHANSSON Emil
1988
SWE
VIDOSA Roger
1984
AND
OESTER Carl-Filip
1989
SWE
SAXVALL Per
1989
SWE
HOEGBOM Nils
1990
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run