official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BREU Raffael
1994
GER
1:25.68
30.59
2
WASMEIER Lukas
1994
GER
+0.37
33.27
3
FIEDLER Florian
1992
AUT
+1.55
41.81
4
BITTNER Daniel
1995
GER
+2.04
45.35
5
DATZER Fabian
1992
GER
+2.06
45.50
6
AREGGER Kilian
1993
SUI
+3.23
53.96
7
ZELLER Yannik
1996
GER
+3.64
56.93
8
KRAHNERT Lucas
1995
GER
+3.66
57.07
9
DUJAKOVIC Slaven
1995
AUT
+3.67
57.15
10
ALAERTS Xan
1992
BEL
+3.77
57.87
11
BAYER Alexander
1995
GER
+3.81
58.16
12
RAHM Michael
1995
AUT
+4.31
61.78
13
STEGMANN Maximilian
1994
GER
+4.75
64.96
14
REICH Maximilian
1995
GER
+4.94
66.34
15
BRAWAND Lukas
1994
SUI
+5.02
66.92
16
KREILINGER Markus
1996
GER
+5.12
67.64
17
EMMERT Fabian
1994
GER
+5.31
69.01
18
ORTNER Felix
1996
AUT
+5.35
69.30
19
HERZOG Michael
1996
GER
+5.99
73.94
20
SCHREDER Jonathan
1992
AUT
+6.56
78.06
21
VON FEILITZSCH-HANLEY Phillip
1994
GER
+8.20
89.93
22
HEINZMANN Simon
1995
SUI
+8.39
91.30
23
KREUZER Simon
1996
GER
+8.70
93.55
24
JOCHER Simon
1996
GER
+8.77
94.05
25
SCHWARZ Thomas
1992
GER
+14.15
132.98
26
FISCHER Manuel
1993
SUI
+14.74
137.25
27
KRAFT Robin
1996
GER
+17.69
158.60
28
WALTHER Niklas
1996
GER
+18.48
164.32
29
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
+23.92
203.68
Did not finish 2nd run
SHCHERBAKOVSKIY Igor
1996
RUS
SCHALLER Luca
1995
GER
DORN Constantin
1996
GER
ZULEEG Philipp
1994
GER
KOHLWEISS Matthias
1991
AUT
TONEATTI Michael
1993
SUI
HLADIK Sebastian
1996
GER
WEHRLE Tristan
1995
GER
HUG Julian
1993
SUI
HEGELE Georg
1996
GER
RICHTER Fabian
1994
AUT
BRUKER Simon
1995
GER
MEISEN Bastian
1996
GER
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
STEINDL Werner
1996
AUT
KOCH Tobias
1995
GER
VANDERSTICHELEN Maxime
1996
BEL
NANTSCHEV Nikolai
1996
GER
WIMMER Simon
1996
GER
FUCHS Konstantin
1996
GER
HOFER Florian
1995
GER
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
AREGGER Silvan
1996
SUI
NORYS Frederik
1996
GER
BOHN Raimund
1985
GER
DATZER Daniel
1996
GER
WIDL Maximilian
1995
GER
OSTERHAMMER Michael
1995
GER
BUJTAS Csaba
1992
HUN
FELDERER Sandro
1995
AUT
REHM Lukas
1996
GER
SENG Benedikt
1993
GER
PREYMANN Clemens
1991
AUT
KERNEN Jan
1993
SUI
VETTER Alexander
1993
GER
BARATTERO Stefano
1990
ITA
DICK Lukas
1996
GER
RAGGINGER Christian
1993
AUT
WOERNDL Dominik
1991
GER
HAUSHEER Yannick
1994
SUI
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run