official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
2:06.13
7.88
2
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+0.01
7.96
2
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+0.01
7.96
4
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+0.02
8.04
5
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.14
9.00
6
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+0.23
9.72
7
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+0.34
10.60
7
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+0.34
10.60
9
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
+0.56
12.36
10
JENAL Sandro
1992
SUI
+0.78
14.13
11
SETTE Daniele
1992
SUI
+0.94
15.41
12
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
+1.19
17.41
13
NOGER Cedric
1992
SUI
+1.32
18.45
14
VINATZER Alex
1999
ITA
+1.34
18.61
15
MEISEN Bastian
1996
GER
+1.50
19.89
16
DORNER Thomas
1998
AUT
+1.61
20.77
17
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.68
21.33
18
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+1.83
22.53
19
REYMOND Marco
1994
SUI
+1.92
23.25
20
ISHII Tomoya
1989
JPN
+1.95
23.49
21
NANI Roberto
1988
ITA
+1.97
23.65
21
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.97
23.65
23
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+2.00
23.90
24
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+2.11
24.78
25
MEINERS Maarten
1992
NED
+2.12
24.86
26
GUALAZZI Michele
1994
ITA
+2.23
25.74
27
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+2.50
27.90
28
SORIO Daniele
1994
ITA
+2.86
30.78
29
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+2.90
31.10
30
SPARR Maurus
1998
SUI
+2.91
31.18
31
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+3.21
33.58
32
GRATZ Fabian
1997
GER
+3.31
34.39
33
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.05
40.31
34
PERTL Adrian
1996
AUT
+4.08
40.55
35
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+4.53
44.15
36
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+4.74
45.84
37
GARAY Aingeru
1998
ESP
+4.78
46.16
38
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+4.95
47.52
39
MOLING Samuel
1998
ITA
+5.22
49.68
40
BORGNAES Christian
1996
AUT
+6.11
56.81
41
BRONDEX Alexis
1996
FRA
+6.48
59.77
42
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+7.94
71.46
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
PARAND Loevan
1999
FRA
VON APPEN Sven
1997
CHI
BOZIC Borut
2000
SLO
LEHTO Elian
2000
FIN
GRAMMEL Anton
1998
GER
HELL Damian
1997
ITA
FETSCHER Moritz
1999
GER
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
LORIOT Florian
1998
FRA
PICCARD Roy
1993
FRA
JONSSON Carl
2000
SWE
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
RUELAND Simon
1997
AUT
HAASER Raphael
1997
AUT
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
BISSIG Semyel
1998
SUI
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
MEISEN Adrian
1997
GER
PERRIER Paul
1995
FRA
PATRICKSSON Axel William
1992
NOR
GOWER Jack
1994
GBR
ASK Jesper
1994
SWE
NORYS Frederik
1996
GER
BREAN Alessandro
1991
ITA
LAIDLAW Harry
1996
AUS
GUILLOT Victor
1996
FRA
TENTORI Michelangelo
1991
ITA
ILIANO Nicholas
1992
SUI
RAPOSO Charlie
1996
GBR
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
MONSEN Marcus
1995
NOR
TORSTI Samu
1991
FIN
FALGOUX Remy
1996
FRA
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
NIEMELA Arttu
1994
FIN
HOFER Alex
1994
ITA
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run