official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BONJOUR Aline
1985
SUI
1:32.57
9.00
2
PUENCHERA Jessica
1982
SUI
+0.05
9.32
3
HECTOR Sara
1992
SWE
+0.68
13.41
4
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+0.69
13.47
5
HOERL Stefanie
1986
AUT
+2.17
23.07
6
PERNKOPF Evelyn
1990
AUT
+2.62
25.98
7
MORIK Michelle
1990
AUT
+2.92
27.93
8
STRENG Simone
1987
AUT
+2.96
28.19
9
PERNER Nina
1986
GER
+3.12
29.22
10
HAASER Ricarda
1993
AUT
+3.33
30.58
10
HOSHI Mizue
1985
JPN
+3.33
30.58
12
BRUCKER Nina
1992
AUT
+3.35
30.71
13
GMUER Miriam
1986
SUI
+3.45
31.36
14
GEBERT Martina
1989
SUI
+3.52
31.82
15
SMEDH Veronica
1988
SWE
+3.77
33.44
16
POESENDORFER Beatrice
1991
AUT
+3.80
33.63
17
WOPFNER Stefanie
1989
AUT
+3.91
34.34
18
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
+4.08
35.44
19
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
+4.13
35.77
20
VENIER Stephanie
1993
AUT
+4.55
38.49
21
FILSER Andrea
1993
GER
+4.98
41.28
22
STROBEL Alena
1993
GER
+5.17
42.51
23
NAGL Birgit
1993
AUT
+6.59
51.71
24
EBNER Johanna
1993
AUT
+6.77
52.88
25
JARDI Andrea
1990
ESP
+7.13
55.21
26
KIENER Manuela
1992
SUI
+7.44
57.22
27
WIMMLER Magdalena
1992
AUT
+7.76
59.30
28
RIML Marie-Therese
1994
AUT
+8.33
62.99
29
HUEMER Carmen
1991
AUT
+8.77
65.84
30
FINK Mattli
1993
GER
+8.95
67.01
31
BREITFUSS Daniela
1994
AUT
+9.35
69.60
32
BAYER Magdalena
1993
AUT
+10.51
77.12
33
MARGREITER Sonja
1993
AUT
+11.56
83.93
34
PILOTTO Silvia
1994
AUT
+11.64
84.45
35
HOERHAGER Christina
1994
AUT
+11.86
85.87
Did not finish 2nd run
MAYR Julia
1994
AUT
LANDERER Olga
1980
CZE
RAAIJ, DE Nicole
1993
NED
JANDL Stefanie
1993
AUT
KRENN Stefanie
1992
AUT
DUREGGER Anna
1993
AUT
NAGY Karin
1991
AUT
FANKHAUSER Valentina
1992
AUT
SCHNEEBERGER Anna
1993
AUT
WYSS Laura
1992
SUI
RAINER Michaela
1991
AUT
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
DYGRUBER Julia
1991
AUT
MARCONI Anna
1985
ITA
PERSYN Karen
1983
BEL
HASEGAWA Emi
1986
JPN
NOESIG Michaela
1988
AUT
FEIERABEND Denise
1989
SUI
Did not finish 1st run
OMANN Theresa
1993
AUT
HOHENAUER Sarah
1993
AUT
GIGELE Nina
1991
AUT
THAURER Verena
1994
AUT
RESCH Kathrin
1994
AUT
SANTER Irina
1994
AUT
MAREN, VAN Pomme
1994
NED
MILLER-BROWN Harriet
1991
NZL
KOECK Hannah
1994
AUT
LUYK, VAN Sacha
1994
NED
JARDI Laura
1992
ESP
ANGERER Annabelle
1993
GER
CHRAPEK Karolina
1990
POL
MEIER Bianca
1992
AUT
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
HOFER Hanna
1994
AUT
HUETTER Cornelia
1992
AUT
MOESER Katja
1992
AUT
KERN Nina
1992
AUT
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT
KOHLER Claudia
1991
AUT
TSCHERNITZ Nadine
1992
AUT
WIESLER Maren
1993
GER
TIEFENBACHER Cornelia
1990
AUT
SMUTNA Michaela
1987
CZE
HACKL Karin
1989
AUT
FREUNDL Carolin
1991
GER
HOELLBACHER Verena
1987
AUT
VOGEL Nadja
1990
SUI
LOESETH Nina
1989
NOR
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
STABER Veronika
1987
GER
BLIENINGER Anja
1981
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run