official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LINDH Calle
1990
SWE
1:42.06
19.83
2
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
+0.06
20.34
3
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+0.34
22.73
4
NYBERG Jonas
1990
SWE
+0.91
27.59
5
GUNNARSSON Henrik
1991
SWE
+0.97
28.10
6
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+1.18
29.89
7
CASSMAN Anton
1993
SWE
+1.62
33.64
8
SAXVALL Per
1989
SWE
+1.73
34.58
9
ROALD Viking
1991
SWE
+1.95
36.45
10
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+1.97
36.62
11
STEDING Daniel
1992
SWE
+2.00
36.88
12
MAGNUSSON Anton
1989
SWE
+2.02
37.05
13
STEFFENSEN Tobias
1987
SWE
+2.05
37.31
14
JOHANSSON Marcus
1992
SWE
+2.18
38.41
15
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+2.30
39.44
16
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+2.69
42.76
17
DAHL Juho
1994
FIN
+2.70
42.85
18
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+2.85
44.12
19
MASCHEL Victor
1992
SWE
+2.88
44.38
20
DAHL Kalle
1991
FIN
+3.07
46.00
21
HOEGBOM Erik
1992
SWE
+3.11
46.34
22
ERIKSSON Jakob
1990
SWE
+3.62
50.69
23
NYBACK MELIN Daniel
1993
SWE
+3.84
52.56
24
LARSSON Johan
1994
SWE
+3.95
53.50
25
SAELLSTROEM Martin
1994
SWE
+4.67
59.64
26
CROGH Sindre
1995
NOR
+5.54
67.06
27
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+5.93
70.38
28
CRUZ Erik
1994
ESP
+6.05
71.40
29
JAKOBSEN Andreas Utstoel
1993
NOR
+6.08
71.66
30
NYBERG Erik
1994
SWE
+6.25
73.11
31
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
+7.92
87.34
32
OHLSSON Erik
1995
SWE
+8.05
88.45
33
BAECKMAN Albert
1995
SWE
+8.33
90.84
34
RANGNITT Jacob
1995
SWE
+8.53
92.54
35
NORCROSS WEBB Joseph
1992
GBR
+8.73
94.25
36
STEINWALL Gustaf
1993
SWE
+8.83
95.10
37
ERIKSSON Ludwig
1993
SWE
+9.51
100.90
38
WIDING Vidar
1994
SWE
+9.80
103.37
39
LARSSON Lukas
1994
SWE
+10.33
107.89
40
BJOERK Oskar
1992
SWE
+10.51
109.42
41
SUNDQVIST Filip
1994
SWE
+11.34
116.50
42
KLEIN Isak
1996
SWE
+11.77
120.16
43
WIKBERG Tobias
1994
SWE
+11.79
120.33
44
ERIKSSON Dennis
1995
SWE
+13.86
137.98
45
BOLSTAD Dennis
1994
SWE
+15.04
148.04
46
EDSAAS Erik
1996
SWE
+19.28
184.18
47
GAASE Oliver
1995
SWE
+19.33
184.61
48
EILERTSEN Hallvard
1994
NOR
+19.69
187.68
Did not finish 2nd run
NORD Edvard
1995
SWE
WALLEN Maans
1994
SWE
WHITE Thomas
1992
GBR
SUNDSTROEM Oscar
1995
SWE
HJARTARSON Ketil
1995
SWE
JONSSON Linus
1994
SWE
JONSSON Hampus
1994
SWE
SKOOG Marcus
1989
SWE
SOEDERBERG Henrik
1994
SWE
WEDIN Robin
1994
SWE
FRANZEN William
1995
SWE
AGUIRRE Filip
1993
SWE
HOLMLUND Elias
1994
SWE
DAHLGREN Jimmy
1994
SWE
SVENSSON Sixten
1995
SWE
LINDSTROEM Jesper
1991
SWE
HILTULA Mattis
1993
SWE
ARNASON Andri
1993
SWE
GRANT Carl
1992
SWE
MONSEN Felix
1994
SWE
SUNDQVIST Fredrik
1991
SWE
JANSSON Emil
1991
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
CRAWLEY Daniel
1991
GBR
WADNER Martin
1995
SWE
LEYONBERG Anton
1995
SWE
BLOM Johan
1995
SWE
WIKSTROEM Martin
1994
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
STEYN Luke
1993
ZIM
WALLER Anton
1994
SWE
DJUPSJOE Nick
1992
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
HOERNFELDT Olle
1993
SWE
BORGENSTAM Sebastian
1994
SWE
BERGBOM Axel
1993
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
SAGFJORD Gabriel Starup
1995
NOR
WIKSTROM William
1995
FIN
BLOMDAHL Eric
1993
SWE
WICKBERS Linus
1994
SWE
OESTBLOM Carl-Johan
1993
SWE
MALM Anton
1994
SWE
LINDSTROEM Emil
1992
SWE
SALMINEN Christoph
1993
SWE
OLOFSSON Andre
1993
SWE
EDEBLOM Viktor
1993
SWE
OLOFSSON Jonas
1992
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
ECKMAN Oscar
1995
SWE
AAGREN Tom
1991
FIN
HANSSON Nils
1994
SWE
BRUVOLL Stian
1992
NOR
ASK Jesper
1994
SWE
WESTERLUND Michael
1993
SWE
SALLINEN Joona
1993
FIN
SAARINEN Otso
1991
FIN
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
KINGSTAD Victor
1989
SWE
NIEMELA Arttu
1994
FIN
BEHM Carl Magnus
1992
SWE
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run