official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MANOLOV Kiril
1987
BUL
1:30.06
36.38
2
STEVENS Hugh
1986
AUS
+0.20
37.73
3
SUNDBERG Jesper
1985
SWE
+0.37
38.89
4
TOMASI Marco
1987
ITA
+0.87
42.27
5
CONFORTOLA Michele
1989
ITA
+2.33
52.16
6
HUNT Georgie
1984
GBR
+2.41
52.70
7
DEHNISCH Joel
1990
SWE
+3.62
60.90
7
SALMINEN Anton
1990
SWE
+3.62
60.90
9
CAZZANIGA Davide
1992
ITA
+3.63
60.97
10
WEEKS Christopher
1987
AUS
+4.34
65.78
11
POROTTO Gianluca
1991
ITA
+4.94
69.84
12
FUMAGALLI Davide
1991
ITA
+5.17
71.40
13
HALL Benn
1990
GBR
+5.93
76.55
14
TANSELLA Luca
1991
ITA
+6.85
82.78
15
CRAWLEY Daniel
1991
GBR
+9.43
100.25
16
ROBINSON Nicolas
1991
GBR
+9.68
101.95
17
ABSALOM Daniel
1992
GBR
+10.23
105.67
18
WEBB Joseph
1992
GBR
+14.47
134.39
19
JEAL Alex
1990
GBR
+15.49
141.30
20
WILLIAMS Ian
1992
GBR
+16.26
146.51
21
REID Jamie
1992
GBR
+16.39
147.39
22
CADMAN Piers
1991
GBR
+17.71
156.33
23
WHITE Thomas
1992
GBR
+21.14
179.57
24
DENNING Max
1991
GBR
+22.84
191.08
25
RICHARDSON Charles William
1992
GBR
+23.14
193.11
26
PETRIE Ben
1991
GBR
+23.61
196.30
27
DAVIES Andrew
1992
GBR
+23.75
197.24
28
BREAM Jamie
1992
GBR
+23.88
198.13
29
NISBET Kit
1990
GBR
+23.93
198.46
30
GOODLASS Sam
1991
GBR
+24.11
199.68
31
DAVIES Colin
1992
GBR
+24.67
203.48
32
HUTCHINGS Adam
1991
GBR
+24.92
205.17
33
AMOS Aaron
1991
GBR
+26.94
218.85
34
SANGER Scott
1992
GBR
+27.09
219.87
35
SLINGER Max
1989
GBR
+27.31
221.36
36
REID Douglas
1991
GBR
+30.74
244.59
37
CHAJECKI Alexander
1991
GBR
+31.08
246.89
38
PELTON Michael
1992
GBR
+33.94
266.26
39
CLATWORTHY Ben
1992
GBR
+35.89
279.47
40
BEAK Robbie
1975
GBR
+46.63
352.22
41
SWINDELLS Robert
1965
GBR
+48.99
368.20
Did not finish 2nd run
SAMUELS Gregory
1988
GBR
HORNSBY Harry
1991
GBR
BECK Christopher
1989
GBR
MEIRON Assaf
1991
ISR
MAGATELLI Maurizio
1992
ITA
MIGLIORI Lorenzo
1991
ITA
BROWN Harry
1991
GBR
MACFIE Alastair
1989
GBR
FOSTER James
1989
GBR
EVANS Jack
1991
GBR
MACBAIN Scott
1987
GBR
WYER Samuel
1988
GBR
STEFFENSEN Tobias
1987
SWE
YANAKIEV Zahari
1987
BUL
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SMITH Michael
1991
GBR
SIMPSON Elliot
1991
GBR
BEHNKE Marek
1992
GBR
CURRIE Charles
1991
GBR
BIRD Richard Harvey
1992
GBR
D AMBRUMENIL Toby
1992
GBR
REID Ben
1992
GBR
WEBB Luke
1987
GBR
RAYSON Zachery
1990
GBR
TUCKER William
1991
GBR
GEYER Jai
1990
GBR
INVERNIZZI Marco
1992
ITA
THELWELL Michael
1991
GBR
MORGAN Bradley
1991
GBR
ESPINOSA Jean-Paul
1991
GBR
TEE David
1990
GBR
HENDERSON Callum
1989
GBR
GREENWOOD James
1990
GBR
BULLEN Robert
1989
GBR
GRIFFITHS Christopher
1990
GBR
FRAQUELLI Paolo
1991
ITA
BRUTON Peter Christopher
1989
GBR
CLOUGH Frankie
1990
GBR
DECASTELO Jiri
1990
CZE
SHORTER Kevin
1989
GBR
MORTON Alasdair
1987
GBR
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
SEDIANKOV Mihail
1982
BUL
SEDLAC Jan
1987
SWE
CHMELAR Lukas
1987
CZE
BRZON Michal
1983
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run