official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
BERGAMELLI Giancarlo
1974
ITA
1:30.42
12.97
2
BERGAMELLI Thomas
1973
ITA
+0.83
18.29
3
PASTORE Marco
1973
ITA
+1.81
24.58
4
NIEDERKOFLER Christian
1978
ITA
+1.97
25.61
5
RINFRET Thomas
1981
CAN
+2.15
26.76
6
MORETTI Luca
1980
ITA
+2.34
27.98
7
ZINSLI Andrea
1972
SUI
+2.81
30.99
8
LADSTATTER Konrad Kurt
1968
ITA
+2.82
31.06
9
PRINOTH Daniel
1979
ITA
+2.97
32.02
10
TROCKER Patrick
1980
ITA
+3.26
33.88
11
DAVARE Michel
1981
ITA
+3.65
36.38
12
GOOD Markus
1979
SUI
+3.78
37.22
13
CASARO Alberto
1979
ITA
+6.16
52.48
14
ANTOR Alex
1979
AND
+6.43
54.22
15
JORIS Matteo
1980
ITA
+6.75
56.27
16
BUSCA Thomas
1979
ITA
+7.87
63.45
17
ITALIANO Stefano
1983
ITA
+9.76
75.58
18
FOSSON Umberto
1981
ITA
+10.62
81.09
19
BAL Paolo
1982
ITA
+11.25
85.13
20
BANFI Riccardo
1983
ITA
+13.23
97.83
21
MOSSO Alessandro
1983
ITA
+13.39
98.86
22
SIBZEEV Vladimir
1983
KAZ
+13.55
99.89
23
REITERER Markus
1983
ITA
+14.63
106.81
24
DENZLER Fabian
1980
USA
+14.70
107.26
24
ZORZI Andrea
1983
ITA
+14.70
107.26
26
BAZZANA Aiace
1981
ITA
+15.90
114.96
27
DOMAINE Michel
1982
ITA
+16.59
119.39
28
PELLISSIER Didier
1982
ITA
+16.79
120.67
29
CARROZZA Nicholas
1982
ITA
+17.89
127.73
30
MCLEOD Richard
1983
NZL
+17.92
127.92
31
CORNIA Marcello
1982
ITA
+18.39
130.93
32
LUPO TOMMASO Luigi
1984
ITA
+19.79
139.91
33
LASI Maximiliano
1982
ITA
+20.04
141.52
34
CARRARA Loris
1984
ITA
+20.50
144.47
35
FIORETTI Fabrizio
1984
ITA
+21.68
152.04
36
STUMBO Alessio
1983
ITA
+27.33
188.28
Did not finish 2nd run
LENZI Yari
ITA
LAZZARONI Roberto
1981
ITA
SUGROBOV Alexei
1978
RUS
ROVIRA CAUS Alberto
1976
ESP
POLIG Alexander
1980
ITA
ZWEIFEL Roger
1978
SUI
ANISIMOV Danil
1978
KAZ
ANSELMI Stefano
1984
ITA
BRUNI Mauro
1978
ITA
BLANCHET Luca
1981
ITA
COME Christian
1980
ITA
DE VENTURA Alex
1982
ITA
GOLDONI Sandro
1981
ITA
ARNOTT James
1982
NZL
GRIOT Roberto
1977
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BIONAZ Didier
1983
ITA
PLONER Christoph
1984
ITA
JACQUEMOD Samuele
1982
ITA
BRAND Olivier
1980
SUI
APRATO Matteo
1982
ITA
SABOLO Alex
1981
ITA
SCHIEPPATI Edoardo
1983
ITA
SCHMID Hannes Paul
1980
ITA
BAY Paolo
1982
ITA
BARBIERI Marcello
1981
ITA
BALLICO Nicolo
1981
ITA
VUERICH Luca
1977
ITA
ZAMORA Josep Manel
1978
AND
PERGHER Stefano
1974
ITA
LUPO Matteo
1982
ITA
FISCHNALLER Stefan
1976
ITA
MAZAGG Peter
1976
ITA
DAVID Eugenio
1981
ITA
LECHNER Dennis
1982
ITA
MOSCA BARBERIS Ettore
1979
ITA
COVOLO Davide
1983
ITA
MURPHY Ashley
1983
NZL
PERRON Federico
1984
ITA
CECCARELLI Davide
1979
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run