official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BORSSEN Therese
1984
SWE
1:20.17
6.00
2
ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
+0.13
6.99
3
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+0.91
12.92
4
CURTONI Irene
1985
ITA
+1.10
14.37
5
DAUM Alexandra
1986
AUT
+1.75
19.32
6
ZAHROBSKA Sarka
1985
CZE
+1.84
20.00
7
CHMELAR Fanny
1985
GER
+1.85
20.08
8
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+2.43
24.49
9
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
+2.58
25.63
10
HUEBNER Monica
1990
GER
+2.61
25.86
11
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+2.67
26.32
12
DUERR Katharina
1989
GER
+2.71
26.62
13
PERNER Nina
1986
GER
+2.77
27.08
14
LOESETH Nina
1989
NOR
+3.06
29.28
15
PARDELLER Sarah
1988
ITA
+3.32
31.26
16
WIRTH Barbara
1989
GER
+3.34
31.41
17
BAUD Adeline
1992
FRA
+3.35
31.49
17
NUFER Priska
1992
SUI
+3.35
31.49
19
SIEBENHOFER Ramona
1991
AUT
+3.40
31.87
20
LAVTAR Katarina
1988
SLO
+3.47
32.40
20
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
+3.47
32.40
22
WINQUIST Annie
1993
NOR
+3.54
32.94
23
GANTNEROVA Jana
1989
SVK
+3.68
34.00
24
POESENDORFER Beatrice
1991
AUT
+3.89
35.60
25
DYGRUBER Julia
1991
AUT
+4.13
37.42
26
SMEDH Veronica
1988
SWE
+4.16
37.65
27
GIUS Nicole
1980
ITA
+4.17
37.73
28
HAASER Ricarda
1993
AUT
+4.93
43.51
29
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+5.24
45.87
30
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+5.36
46.78
31
DIAZ Lucie
1993
FRA
+5.48
47.70
32
BUCIK Ana
1993
SLO
+5.84
50.44
33
MATHIS Milena
1993
SUI
+8.28
69.00
34
SCHENK Janina
1991
ITA
+8.81
73.03
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
SUTER Jasmina
1995
SUI
SUTER Corinne
1994
SUI
MIHOVILOVIC Nina-Katarina
1988
SLO
MIRADOLI Romane
1994
FRA
JARDI Andrea
1990
ESP
MOWINCKEL Ragnhild
1992
NOR
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
ALPHAND Estelle
1995
FRA
JAZBEC Katja
1988
SLO
HAFNER Ula
1993
SLO
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
VOGEL Nadja
1990
SUI
BUEHLER Rebecca
1992
LIE
IRWIN Madison
1991
CAN
NIGG Marina
1984
LIE
GOODMAN Anna
1986
CAN
BORGIS Michela
1991
ITA
HOSHI Mizue
1985
JPN
OBERSON Marine
1991
SUI
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
SCHILD Bernadette
1990
AUT
THALMANN Carmen
1989
AUT
VLHOVA Petra
1995
SVK
STABER Veronika
1987
GER
HANSDOTTER Frida
1985
SWE
AUBERT Sandrine
1982
FRA
Did not finish 1st run
KRISTJANSDOTTIR Katrin
1991
ISL
VOUTAZ Melissa
1991
SUI
GIOVANOLA Laureen
1994
SUI
BOTTLAENDER Margot
1992
FRA
ANGULO Isabelle
1994
FRA
GEBERT Martina
1989
SUI
WIESLER Maren
1993
GER
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
HECTOR Sara
1992
SWE
AZZOLA Michela
1991
ITA
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
HASEGAWA Emi
1986
JPN
GISIN Michelle
1993
SUI
PRANTL Barbara
1990
AUT
SOPPELA Merle
1991
FIN
FANCHINI Sabrina
1988
ITA
BENZONI Marta
1990
ITA
SOROKINA Anna
1990
RUS
BERTRAND Marion
1984
FRA
KLUS Aleksandra
1986
POL
KIYOSAWA Emiko
1983
JPN
DAUTHERIVES Claire
1982
FRA
PERSYN Karen
1983
BEL
HOESL Simona
1992
GER
LUKACOVA Barbora
1990
SVK
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
Disqualified 1st run