official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
HOESL Rebekka
1983
GER
2:44.51
68.82
2
FARIC Sasa
1984
SLO
+1.12
74.33
3
ERZENICNIK Tina
1984
SLO
+2.39
80.59
4
GOMBAC Mateja
1984
SLO
+2.48
81.03
5
FISCHER Lina
1982
GER
+3.19
84.53
6
LUFT Katrin
1979
GER
+3.57
86.40
7
PERSYN Karen
1983
BEL
+4.17
89.35
8
GERG Melanie
1984
GER
+5.92
97.97
9
SCHNEITBERGER Kati
1978
GER
+6.23
99.49
10
KURZ Simone
1983
GER
+7.31
104.81
11
DUBBINI Francesca
1984
ITA
+7.75
106.98
12
BECHERER Coletta
1984
GER
+8.50
110.67
13
SCHNOCK Yvonne
1983
GER
+8.96
112.94
14
MAYER Jenifer
1981
GER
+9.73
116.73
15
BAZZANELLA Luana
1983
ITA
+9.82
117.17
16
RIESEMANN Mirjam
1984
GER
+9.90
117.56
17
NAGELS Kathleen
1984
BEL
+10.41
120.08
18
ODERMATT Andrea
1984
SUI
+10.42
120.13
19
THALER Bianca
1984
GER
+10.74
121.70
20
BAUER Elisabeth
1976
GER
+11.00
122.98
21
FICHTE Tanja
1983
GER
+11.49
125.39
22
PODGORSEK Petra
1984
SLO
+11.83
127.07
23
GELUYKENS Kim
1982
BEL
+13.34
134.50
24
STUCKI Sarah
1984
SUI
+13.47
135.14
25
BASSANI Gaia
1978
GRN
+13.75
136.52
26
COLOMBI Viola
1984
ITA
+14.61
140.76
27
AMPENBERGER Kristin
1984
GER
+15.23
143.81
28
MACALLI Michela
1981
ITA
+18.19
158.38
29
DEYL Jana
1984
GER
+19.69
165.77
30
BRESCIANI Elide
1984
ITA
+21.61
175.22
31
KRIECHBAUM Sonja
1981
GER
+22.41
179.16
32
BIANCHETTI Elisabetta
1984
ITA
+22.43
179.26
33
AUGSCHELLER Dagmar
1984
GER
+22.73
180.74
34
NAEF Stephanie
1984
SUI
+25.15
192.65
35
JANSSENS Els
1983
BEL
+25.69
195.31
36
RAEBIGER Fiona
1978
GER
+26.03
196.98
37
SOMMER Elvira
1981
GER
+26.78
200.68
38
ZIMMMERMANN Claudia
1983
GER
+26.79
200.73
39
KRIECHBAUM Sabrina
1984
GER
+27.47
204.07
40
RETZLAFF Beatrice
1980
GER
+29.76
215.35
41
KARANADZE Tamar
1984
GEO
+35.86
245.38
42
STOLL Maureen
1983
LUX
+37.70
254.44
43
MILTGEN Laetitia
1983
LUX
+46.13
295.95
44
BURDULI Tamar
1984
GEO
+50.31
316.53
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AKHMETELI Sofia
1981
GEO
GOLL Maren
1980
GER
BERERA Laura
1980
ITA
VRAVNIK Vanja
1983
SLO
VON AU Cathrin
1979
GER
THILL Caroline
1982
LUX
SNAIDERO Elisa
1982
ITA
SINKOVEC Petra
1983
SLO
BIANCHI Alice
1984
ITA
BOKAL Meta
1982
SLO
BOLSTORFF Kirstin
1978
GER
LERCHER Sonja
1980
GER
KRALLINGER Nina
1982
AUT
JESE Sandra
1982
SLO
FISCHER Nicole
1984
GER
GMEINEDER Chantal
1983
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run