official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
1:19.04
23.46
2
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+0.24
25.68
3
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+0.35
26.69
4
VACCARI Hans
1996
ITA
+0.52
28.26
5
GORI Francesco
1997
ITA
+0.60
29.00
6
MAJOR Billy
1996
GBR
+0.84
31.22
7
MEISSL Christoph
2000
AUT
+0.89
31.68
8
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.91
31.86
9
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+0.93
32.05
10
KETTERER David
1993
GER
+1.04
33.07
11
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+1.30
35.47
12
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
+1.32
35.65
13
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+1.36
36.02
14
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+1.37
36.11
15
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.51
37.41
16
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+1.57
37.96
17
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
+1.64
38.61
18
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+1.73
39.44
19
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+1.80
40.08
20
PLONER Manuel
2001
ITA
+2.02
42.12
21
LOPEZ Theo
2000
FRA
+2.06
42.49
22
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+2.18
43.59
23
CANZIO Pietro
1998
ITA
+2.29
44.61
24
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+2.63
47.75
25
BESSIERE Victor
2002
FRA
+3.32
54.12
26
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+3.57
56.43
27
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
+3.69
57.54
28
BIRAN Itamar
1998
ISR
+3.98
60.22
29
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+4.16
61.88
30
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+4.28
62.99
31
HELL Damian
1997
ITA
+4.33
63.45
32
MARTIN Max
2000
USA
+4.52
65.21
33
BACHER Jonas
2002
ITA
+4.88
68.53
34
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+4.96
69.27
35
BARBERA Corrado
2002
ITA
+5.18
71.30
36
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+5.52
74.44
37
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
+5.56
74.81
38
PUTZER Simon
2001
ITA
+5.62
75.37
38
DA PRADA Simone
2000
ITA
+5.62
75.37
40
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+5.69
76.01
41
GEDRA Zaks
1998
LAT
+5.76
76.66
42
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
+5.78
76.84
43
GALLINA Simone
2000
ITA
+6.09
79.71
44
DUCROS Leo
2001
FRA
+6.28
81.46
44
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+6.28
81.46
46
GATTO Francesco
1999
ITA
+6.34
82.02
47
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
+6.55
83.95
48
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
+6.56
84.05
49
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+6.60
84.42
50
MORETTI Renato
2001
ITA
+6.93
87.46
51
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+7.01
88.20
52
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+7.18
89.77
53
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
+7.44
92.17
54
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+7.86
96.05
55
SALINI Alessandro
1998
ITA
+8.73
104.09
56
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+8.96
106.21
57
MOZEN Isaac
2001
USA
+9.09
107.41
58
AINSLIE Rowen
2001
USA
+9.14
107.88
59
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
+9.63
112.40
60
LARIVIERE Thomas
2002
ITA
+10.14
117.11
61
KOBAYASHI Yuita
2004
JPN
+10.49
120.34
62
BERTAGNOLLI Alessandro
2004
ITA
+10.76
122.84
62
MALSINER Max
2002
ITA
+10.76
122.84
64
SAMBUGARO Filippo
2004
ITA
+11.21
126.99
65
KUCERA Vojtech
2004
CZE
+12.13
135.49
66
MARWIJK VAN Marijn
2004
NED
+12.21
136.23
67
HALLEUX Antoine
2004
BEL
+12.38
137.80
68
STEENSTRA Lars
2004
NED
+13.95
152.30
69
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+14.00
152.76
70
NIENHUIS Carsten
2003
NED
+16.01
171.33
71
ARATANI Shoya
2001
JPN
+16.07
171.88
72
KUCERA Stepan
2004
CZE
+24.89
253.34
73
BRANCAL Ricardo
1996
POR
+24.92
253.62
Did not finish 2nd run
PIZZATO Stefano
2003
ITA
WALTERS Aidan
2002
CAN
CELLIE Alberto
2003
ITA
CLAUS Luca
2002
ITA
EIRAS Felipe
2002
ARG
MERANER Thomas
2002
ITA
PARTH Max
2002
ITA
GROSSMAN Buey
2002
USA
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
DE ZANNA Elia
2002
ITA
SARTORI Gabriele
2001
ITA
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
BENETTON Luca
2000
ITA
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
VARCIN Nils
2001
FRA
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
BOWERS Jack
2000
USA
BATTISTI Alberto
2001
ITA
MOLLARD Leo
2000
FRA
COMERFORD Cormac
1996
IRL
HACKL Noah
1999
AUT
POTH Robert
1997
GBR
AULNETTE Auguste
2002
FRA
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
RUELAND Simon
1997
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
YUNG Hau Tsuen Adrian
2004
HKG
ORESIC Otto
2004
CRO
KLINGLER Felix
1999
GER
POLYCARPOU Ioannis
2000
CYP
HOFER Nicolas Leo
2002
AUT
KOBAYASHI Jinta
2001
JPN
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
STAUDER Gabriel
2003
ITA
COLOMBO Enrico
2001
ITA
PERRETTA Elliot Michael
2002
ITA
PACI Gian Marco
2003
ITA
BONIFACE Emile
2002
ITA
BETHAZ Stephane
2002
ITA
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
VIDONI Giacomo Antonio
2002
ITA
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
TANGHETTI Davide
2002
ITA
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
OSCH Matthieu
1999
LUX
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
ILLARIUZZI Gian Maria
2002
ITA
SZKOLA Bartosz
2002
POL
PERATHONER Max
2003
ITA
DALMASSO Giacomo
2000
ITA
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
ISABELLA Luca
2001
ITA
TALACCI Simon
2001
ITA
MICHALIK Michal
2000
POL
SCURI Alessandro
1997
ITA
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
SNYDER Bennett
2001
USA
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
PYJAS Pawel
1999
POL
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
HOFER Damian
1999
ITA
TORVINEN Turo
2000
FIN
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
TAYLOR Laurie
1996
GBR
KARLBERG Lukas
1999
SWE
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
ALKIER Justin
1998
CAN
HANSSON William
2001
SWE
CANINS Matteo
1998
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run