official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KONO Kyosuke
1991
JPN
1:37.21
12.12
2
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+1.35
22.12
3
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+1.55
23.60
4
KIM Woo-sung
1986
KOR
+2.11
27.75
5
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+2.12
27.82
6
KIM Dong-woo
1995
KOR
+3.29
36.49
7
HONG Dong-kwan
1995
KOR
+3.73
39.75
8
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
+3.89
40.93
9
OGIHARA Shunsuke
1992
JPN
+3.94
41.30
10
FUKASE Satoshi
1996
JPN
+4.10
42.49
11
KOYAMA Youhei
1998
JPN
+4.16
42.93
12
SHIN Masanori
1993
JPN
+4.18
43.08
13
CHOI Chang-hyun
1994
KOR
+4.20
43.23
14
FUJIWARA Souta
1994
JPN
+4.26
43.67
15
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+4.37
44.49
16
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+4.43
44.93
17
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
+4.58
46.04
18
TAKEDA Kazumasa
1994
JPN
+4.68
46.78
19
SHINOHARA Yuuma
1992
JPN
+4.70
46.93
20
SEINO Koyu
1993
JPN
+4.88
48.26
21
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
+4.90
48.41
22
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+5.12
50.04
23
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+5.22
50.78
24
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+5.23
50.86
25
HIROSE Takanao
1993
JPN
+5.34
51.67
26
ARAI Shogo
1994
JPN
+5.53
53.08
27
NISHI Sota
1996
JPN
+6.33
59.00
28
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+6.60
61.00
29
SASAGAWA Shunya
1996
JPN
+6.91
63.30
30
LEE Jang-woo
1995
KOR
+7.03
64.19
31
OHKOSHI Sena
1996
JPN
+7.57
68.19
32
GOTO Yushi
1997
JPN
+7.97
71.15
33
PARK hyun
1993
KOR
+8.63
76.04
34
SAITO Keiya
1996
JPN
+9.13
79.74
35
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+9.64
83.52
36
SEKIGUCHI Kai
1996
JPN
+9.66
83.67
37
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+10.44
89.45
38
LEE Jeong-jae
1994
KOR
+10.84
92.41
39
MATSUMOTO Tadashi
1994
JPN
+11.04
93.89
40
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
+11.47
97.07
41
FUJINO Shuntaro
1995
JPN
+11.51
97.37
42
HAGIUDA Hiroyuki
1996
JPN
+11.57
97.81
43
GOTO Ryuya
1992
JPN
+11.92
100.41
44
SATONO Daigo
1994
JPN
+12.14
102.04
45
KIKUCHI Takuya
1993
JPN
+12.39
103.89
46
HIDAKA Daiki
1997
JPN
+12.81
107.00
47
BYUN Jung-hyun
1996
KOR
+13.24
110.18
48
BAE Jun-Woo
1998
KOR
+13.79
114.26
49
OK Youn-Sang
1998
KOR
+14.63
120.48
50
SHIMIZU Kento
1996
JPN
+15.59
127.59
Did not qualify for 2nd run
JIANG Han
1998
CHN
CHOI Jong-Hak
1998
KOR
WANG Jisen
1996
CHN
KIM Tae-ho
1998
KOR
YOKOKAWA Daigo
1998
JPN
XU Mingfu
1997
CHN
WU Meng-che
1995
TPE
SA Jae-Bin
1996
KOR
KARASSEV Mikhail
1994
KAZ
YI Dong-Heon
1997
KOR
MATSUNO Kota
1995
JPN
SEO Kyoung-won
1991
KOR
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
SHINOHARA Kodai
1997
JPN
SUZUKI Shutaro
1997
JPN
SATO Takumi
1996
JPN
ZHOU Dongjun
1989
CHN
WANG Yu
1994
CHN
PARK Je-yun
1994
KOR
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
AKEZHUOLI Mulati
1998
CHN
KOO Beom-Jun
1998
KOR
MIYAZAKI Shotaro
1998
JPN
GAO Qun
1996
CHN
SHPARBERG Mark
1995
KAZ
MAEDA Kazuki
1997
JPN
HUANG Haibin
1990
CHN
YU Yongyou
1989
CHN
DU Jinlun
1990
CHN
HAKEDA Kosei
1997
JPN
TIAN Yuheng
1985
CHN
LI Lei
1987
CHN
TESHIROGI Shogo
1995
JPN
LEE Seung-pyo
1995
KOR
ISHIWATA Ken
1997
JPN
YOON Jong-seok
1993
KOR
SUGAWARA Yasutaka
1996
JPN
KAWAKAMI Haruka
1994
JPN
KATONO Daichi
1988
JPN
YOSHIWA Yutaro
1996
JPN
KIM Seul-kyung
1991
KOR
NAGASAWA Tasuku
1993
JPN
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
FURUHATA Kazuki
1995
JPN
OBARA Kenta
1994
JPN
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
OKUMURA Shun
1996
JPN
Did not start 1st run