official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
1:40.35
10.42
2
VIKEN Line
1981
NOR
+0.06
10.76
3
GOERGL Elisabeth
1981
AUT
+0.08
10.87
4
TRUPPE Karin
1978
AUT
+0.09
10.93
5
BREMSETH Lisa
1979
NOR
+0.35
12.41
6
ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
+0.42
12.81
7
FJAELLRYD Jessica
1979
SWE
+0.56
13.60
8
CERESA Annalisa
1978
ITA
+0.58
13.71
9
VIDAL Vanessa
1974
FRA
+0.66
14.17
10
AUBERT Sandrine
1982
FRA
+1.03
16.27
11
BOKAL Natasa
1967
SLO
+1.19
17.18
12
GINI Sandra
1982
SUI
+1.22
17.35
13
HARGIN Christine
1980
SWE
+1.30
17.80
14
RICHARD Helene
1976
FRA
+1.44
18.60
15
BARMETTLER Maia
1981
SUI
+1.67
19.91
16
MORANDINI Claudia
1982
ITA
+1.91
21.27
17
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
+2.01
21.84
18
LE GUILLOU Souazic
1982
FRA
+2.14
22.58
19
PITKANEN Riitta
1977
FIN
+2.52
24.73
20
DICHT Erika
1981
SUI
+2.59
25.13
21
DAUTHERIVES Claire
1982
FRA
+2.71
25.81
22
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
+2.87
26.72
23
KNAPP Monika
1981
ITA
+3.31
29.22
24
WALTER Jessica
1984
LIE
+4.23
34.45
25
LORENZ Giorgia
1982
ITA
+4.38
35.30
26
ZENHAUSERN Ines
1978
SUI
+4.40
35.41
27
TRTIKOVA Tereza
1975
CZE
+4.52
36.09
28
DREV Ana
1985
SLO
+4.65
36.83
29
PORTIGLIATI Marion
1985
FRA
+5.65
42.51
30
LAZIER Laurence
1981
FRA
+5.69
42.74
31
ZEISER Daniela
1983
AUT
+5.72
42.91
32
BLIENINGER Anja
1981
GER
+6.89
49.56
33
PIETILAE-HOLMNER Maria
1986
SWE
+7.06
50.52
34
KARASINSKA Katazyna
1982
POL
+7.95
55.58
35
OLLIKKA Marika
1981
FIN
+8.19
56.94
36
CONKOVA Petra
1982
CZE
+12.32
80.40
37
ERLEBACHOVA Lucie
1983
CZE
+16.99
106.93
Did not finish 2nd run
SVITORKOVA Michaela
1982
CZE
HOELZL Kathrin
1984
GER
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
FEHRENBACH Christina
1981
GER
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
FORSS Erika
1977
SWE
KOBAL Ana
1983
SLO
OLOFSSON Sofie
1979
SWE
HULTDIN Kristina
1981
SWE
WOLF Stefanie
1979
GER
HUBER-BRANDT Marina
1979
GER
BORSSEN Therese
1984
SWE
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SIRANOVA Dominika
1986
SVK
STEFLOVA Veronika
1984
CZE
RACLAVSKA Pavla
1978
CZE
HANSDOTTER Frida
1985
SWE
ZIKOVA Lucie
1984
CZE
BIRKELUND Karina
1980
NOR
GRUENER Angelika
1983
ITA
BENT Nike
1981
SWE
PUENCHERA Jessica
1982
SUI
SANTON Aurelie
1982
FRA
BAGNARA Daniela
1979
ITA
PERSYN Karen
1983
BEL
CHARDON Sabrina
1980
FRA
PEZZEDI Emmi
1982
ITA
GSCHNITZER Miriam
1982
ITA
SALO Tiina
1981
FIN
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
HULTDIN Malin
1979
SWE
ZAHROBSKA Sarka
1985
CZE
DOVZAN Alenka
1976
SLO
PITTIN Alessia
1983
ITA
WALKNER Eva
1979
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run