official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VIDONI Tamara
1986
FRA
1:33.81
37.66
2
MATSOTSKA Bogdana
1989
UKR
+1.16
45.08
3
BRAISAZ Sarah
1994
FRA
+3.15
57.81
4
FOURNIER BIDOZ Flora
1993
FRA
+3.36
59.15
5
JULLIAND Eloise
1993
FRA
+3.59
60.62
6
DEPOMMIER Flora
1994
FRA
+3.70
61.32
7
MACKINNON Christy
1992
GBR
+3.82
62.09
8
NORTON Sarah
1991
GBR
+6.47
79.04
9
DECROIX Marjolein
1992
BEL
+6.72
80.64
10
DENZLER Cynthia
1983
COL
+6.82
81.28
11
POTOCZNY Ewa
1994
AUS
+11.32
110.06
12
MACEY Abbie
1994
GBR
+11.44
110.83
13
DAVIES Charlotte
1991
GBR
+11.83
113.32
14
NELSON Helen
1994
GBR
+12.52
117.74
15
ULMANN Laureen
1994
FRA
+13.47
123.81
16
ANGUS Kate
1994
GBR
+14.21
128.55
17
PARKER Olivia
1993
GBR
+14.32
129.25
18
VACHOUX Sixtine
1994
FRA
+16.79
145.05
19
HUGHES Rachel
1992
GBR
+16.99
146.33
20
TAYLOR Jasmin
1993
GBR
+17.17
147.48
21
BUCHANAN Alexandra
1994
GBR
+18.58
156.50
22
STENSON Amy
1994
GBR
+20.18
166.73
23
VERHAEGHE Kael
1994
SUI
+21.05
172.29
24
POWELL Caroline
1994
GBR
+21.66
176.20
25
BILGORE Hannah
1993
GBR
+22.00
178.37
26
GOULD Charlotte
1992
GBR
+22.80
183.49
27
THOMAS Jeni
1993
GBR
+23.05
185.09
28
BELL Victoria
1994
IRL
+23.42
187.45
29
ATKINSON Kirsty
1992
GBR
+24.30
193.08
30
PARKER Hannah
1989
GBR
+24.90
196.92
31
WILLIS Katherine
1993
GBR
+27.29
212.20
32
GARVIE Lucy
1994
GBR
+29.05
223.46
33
WALSH Amelia
1993
GBR
+30.32
231.58
34
MILLWARD Abigail
1990
GBR
+33.55
252.24
35
GOULD Georgina
1994
GBR
+34.71
259.66
36
KOCK Evangeline
1994
GBR
+36.08
268.42
37
MC SHERA Lisa
1992
IRL
+36.30
269.83
38
SHRIMPTON Charlotte
1994
GBR
+36.62
271.88
39
WALSH Carrie
1963
GBR
+43.96
318.82
40
ROBERTS Emma
1993
GBR
+52.12
371.01
Did not finish 2nd run
GARDNER STOCKLEY Georgina
1993
GBR
BROWN Claire
1993
GBR
CAREW Joanna
1993
IRL
JESSE Charlotte
1994
GBR
ESPINOSA Stephanie
1993
GBR
CLIFFORD Abby
1990
GBR
LOOS Steffie
1994
BEL
EVANS Emily
1994
GBR
GAMBERT Aurelie
1994
FRA
DUVERNEY Sandra
1993
FRA
GENAND RIONDET Auxane
1994
FRA
VAN BUYNDER Isabel
1991
BEL
GILBERT Marine
1994
FRA
THEVENOD Carole
1993
FRA
GASTALDI Nicol
1990
ARG
TILLEY Alexandra
1993
GBR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MAYNARD Lucy
1994
GBR
GUEST Charlotte
1993
GBR
LAWSON-TILLEY Sarah
1994
GBR
DIXON Kirsty
1992
GBR
JOHNSTON Pamela
1994
GBR
POCOCK Emily
1992
GBR
BROWN Cara
1994
GBR
GREENHALGH Eloise
1993
GBR
KIEK-GEDALYAHU Ronnie
1993
ISR
POCOCK Elena
1993
GBR
GRAHAM Kerstin
1992
USA
VAN STEVENS Nele
1986
BEL
CADMAN Lauren
1990
GBR
POLLEY Danielle
1991
GBR
FIALOVA Alice
1992
CZE
RYDING Joanna
1988
GBR
MILLER-BROWN Harriet
1991
NZL
OMAN Anja
1992
SLO
BRUCE Mikaela
1992
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run