official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DVORACEK Addison
1996
USA
1:33.29
15.67
2
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+0.22
18.05
3
KELSEY Sky
1997
USA
+0.57
21.84
4
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
+0.65
22.71
5
TAKKI Teddy
1996
FIN
+1.04
26.93
6
LUUKKO Max
1994
FIN
+1.17
28.34
7
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+1.29
29.64
8
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
+1.40
30.83
9
SPROCK Ty
1995
USA
+1.54
32.34
10
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
+1.55
32.45
11
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
+1.59
32.88
12
THEIS Tyler
1994
USA
+1.64
33.43
13
GOSS Harrison
1998
USA
+1.67
33.75
14
BAROUNOS Alex
1995
GBR
+1.80
35.16
15
VOELLO Oskar Rosberg
1996
NOR
+1.82
35.37
15
YOUNG Joseph
1996
CAN
+1.82
35.37
17
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+1.90
36.24
18
WALLACE Liam
1999
CAN
+1.93
36.57
19
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.35
41.11
20
SEYMOUR Jett
1998
USA
+2.41
41.76
21
BREU Raffael
1994
GER
+2.60
43.82
22
DONALD Gavin
1999
CAN
+3.05
48.69
23
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
+3.28
51.18
24
CARRY Patrick
1995
CAN
+3.45
53.02
25
MATHERS Jeremy
2001
USA
+3.47
53.24
26
PRETTI Winston
1999
USA
+3.91
58.00
27
VETH Nicolas
1995
USA
+4.08
59.84
28
PHILP Huston
1997
CAN
+4.31
62.33
29
NACIUK Anthony
1994
CAN
+4.44
63.74
30
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
+4.47
64.06
31
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+4.50
64.39
32
ARENE Martin
1996
FRA
+4.60
65.47
33
MIKKELSON Zachary
1998
USA
+5.15
71.43
34
MCCORMICK Sean
1993
USA
+5.24
72.40
34
HEAYDON Henry
2001
AUS
+5.24
72.40
36
PUCKETT Cole
2000
USA
+5.39
74.02
37
BERVY Max
2000
USA
+5.59
76.19
38
SMALLHOUSE Matthew
2001
USA
+6.02
80.85
39
HARRISON J Bridger
2001
USA
+6.03
80.95
40
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
+6.52
86.26
41
NODDINGS Max
2000
USA
+6.69
88.10
42
O BRIEN Preston
2001
USA
+6.71
88.32
43
ONSKULIS Martins
1994
LAT
+6.93
90.70
44
CASHMORE William
2001
NZL
+7.09
92.43
45
SWALLOW Dalton
2001
USA
+7.23
93.95
46
DEKKO Zachary
2000
USA
+7.45
96.33
47
OXLEY Nelson
2000
USA
+8.66
109.43
48
MCGRATH Scott
1999
USA
+9.13
114.52
Did not finish 2nd run
Did not qualify for 2nd run
STOCK Lucas
2002
AUT
GARRIGUS Adam
1998
USA
LARIMER Max
2001
USA
THOMAS Dylan
2002
USA
AUDUNSSON Kristinn Logi
1995
ISL
SOSNKOWSKI Kazimir
2001
POL
CHAFFEE Jordan
1999
USA
IACOBELLI Cooper
2001
USA
LINDSAY Jack
1999
USA
SCHAFFNER Jack
2000
USA
WEINER Louis
2000
USA
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
DALMALM Oscar
1999
SWE
SOETAERT Michael
1996
CAN
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
Did not finish 1st run
PICOT Declan
1999
USA
WINGARD Drew
2001
USA
KATO Hizuki
2001
USA
HOPE Devin
1999
USA
LEFEVRE Cassell
2001
USA
HAUKSSON Sigurdur
1996
ISL
SNYDER Bennett
2001
USA
DANELSKI Austin
1999
USA
CARLSON Hunter
1998
USA
BLACK Garett
1996
USA
MOZEN Isaac
2001
USA
PIGUILLEM Sergi
1999
ESP
SEYMOUR Chase
2000
USA
RYAN Elliot
1999
USA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
SZWEBEL Florian
1996
USA
WALCH Linus
1994
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run