official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HIETANEN Kasper
1991
FIN
1:26.58
25.25
2
HARJU Arttu
1992
FIN
+1.50
35.82
3
SALLINEN Joona
1993
FIN
+1.96
39.06
4
BRUVOLL Stian
1992
NOR
+2.57
43.36
5
AAGREN Tom
1991
FIN
+2.58
43.43
6
UNANDER Max
1992
SWE
+2.76
44.70
7
SALMINEN Anton
1990
SWE
+2.78
44.84
7
WEDIN Robin
1994
SWE
+2.78
44.84
9
DAHL Kalle
1991
FIN
+2.85
45.33
10
NIEMELA Arttu
1994
FIN
+3.28
48.36
11
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
+3.89
52.66
12
SUNDQVIST Fredrik
1991
SWE
+4.03
53.64
13
DAHL Juho
1994
FIN
+4.05
53.78
14
SCHOEYEN Axel Ryder
1995
NOR
+4.22
54.98
15
SAARINEN Otso
1991
FIN
+4.24
55.12
16
HELLBERG Teemu
1994
FIN
+4.76
58.79
17
LUIK Tonis
1995
EST
+4.84
59.35
18
VAHAPASSI Oskari
1994
FIN
+5.64
64.99
19
STARK Joonas
1992
FIN
+5.67
65.20
20
BACK Robin
1996
FIN
+5.68
65.27
21
JAKOBSEN Andreas Utstoel
1993
NOR
+5.84
66.40
22
KOIVULA Antto
1990
FIN
+5.94
67.10
23
KOKKO Kasperi
1995
FIN
+6.17
68.72
24
SVELS Anders
1996
FIN
+6.74
72.74
25
CRUZ Erik
1994
ESP
+7.01
74.64
26
TUHKALA Antti
1995
FIN
+7.21
76.05
27
TAKKI Teddy
1996
FIN
+7.47
77.88
28
SALMENKIVI Otto
1996
FIN
+7.56
78.51
29
GRANT Thomas
1994
NOR
+7.75
79.85
30
SALMINEN Christoph
1993
SWE
+7.77
79.99
31
KAINULAINEN Ville
1994
FIN
+9.31
90.84
32
HOLMSTROEM Jens
1994
SWE
+9.89
94.93
33
LITHEN Robin
1996
FIN
+10.45
98.88
34
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+10.71
100.71
35
OS OEVERLAND Christian
1996
NOR
+12.41
112.68
36
HENTTINEN Elias
1996
FIN
+12.70
114.73
37
ZILE Girts
1994
LAT
+12.83
115.64
38
NILSEN Thomas
1996
NOR
+13.00
116.84
39
SUND Philip Moy
1996
NOR
+15.05
131.28
40
JUNTUNEN Markus
1995
FIN
+16.34
140.37
41
KAINULAINEN Oskari
1996
FIN
+16.67
142.70
Did not finish 2nd run
KUFAAS Jesper Kraemer
1996
NOR
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
SIROLA Verneri
1995
FIN
SATTANEN Juho
1995
FIN
SUNDQVIST Filip
1994
SWE
SKOOG Marcus
1989
SWE
ONSKULIS Martins
1994
LAT
DAUGULIS Kaspars
1989
LAT
HOPIA Heikki
1993
FIN
KOSKI Max
1992
FIN
BERGBOM Axel
1993
SWE
CROGH Sindre
1995
NOR
LINDSTROEM Jesper
1991
SWE
MYKLEVOLD Ben-Robin
1993
NOR
GUNNARSSON Fredrik
1993
SWE
EXELL Joakim
1993
FIN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PETTERSEN Haakon
1996
NOR
HYVONEN Mikko
1995
FIN
TOLPPA Samuli
1995
FIN
NIHTILA Niklas
1996
FIN
KINNUNEN Antti
1995
FIN
PENNANEN Eetu
1996
FIN
MAKELA Elmeri
1995
FIN
TUPPURAINEN Juho
1994
FIN
PLANTING Conrad
1994
FIN
KONI Ranek
1993
EST
SAGFJORD Gabriel Starup
1995
NOR
RANTALA Aleksi
1995
FIN
LEONSAARI Eero
1995
FIN
NAKKI Aleksi
1993
FIN
Did not start 1st run