official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRUENWALD Julia
1991
AUT
1:26.90
9.00
2
STEINLECHNER Theresa
1996
AUT
+0.62
14.14
3
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
+0.68
14.63
4
WIRTH Barbara
1989
GER
+0.91
16.54
5
THALMANN Lena
1995
AUT
+0.99
17.20
6
RESCH Stephanie
1995
AUT
+1.10
18.11
7
WILLIBALD Elisabeth
1996
GER
+1.52
21.59
8
FEST Nadine
1998
AUT
+1.83
24.16
9
KIYOSAWA Emiko
1983
JPN
+1.85
24.33
10
POGLITSCH Anna
1995
AUT
+1.98
25.41
11
BUEHLER Rebecca
1992
LIE
+2.07
26.15
11
ST-GERMAIN Laurence
1994
CAN
+2.07
26.15
13
KOMSIC Andrea
1996
CRO
+2.20
27.23
14
GUEST Charlotte
1993
GBR
+2.33
28.30
15
PLUT Eli
1994
SLO
+2.41
28.97
16
SCHEIB Julia
1998
AUT
+2.86
32.70
17
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+2.87
32.78
18
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+3.19
35.43
19
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+3.22
35.68
19
JUUTINEN Jutta
1993
FIN
+3.22
35.68
21
WESSELS Jennifer
1997
AUT
+3.52
38.16
22
AUER Kathrin
1993
AUT
+3.55
38.41
22
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
+3.55
38.41
24
HIRVONEN Roosa
1993
FIN
+3.57
38.58
25
STADLER Christina
1998
AUT
+3.97
41.89
26
SPORER Marie-Theres
1996
AUT
+4.38
45.29
27
HROVAT Meta
1998
SLO
+4.66
47.61
28
LAMPRECHT Teresa
1997
AUT
+5.85
57.47
29
MOSER Simone
1998
AUT
+6.13
59.79
30
GFRERER Jessica
1998
AUT
+6.47
62.61
31
DENGSCHERZ Carina
1998
AUT
+6.58
63.52
32
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
+6.84
65.67
33
DINGSLEDER Denise
1998
AUT
+6.93
66.42
34
SAGER Ines
1997
AUT
+7.42
70.48
35
WIDNER Denise
1997
AUT
+7.78
73.46
36
SCHWAIGER Magdalena
1999
AUT
+7.86
74.12
37
ARRER Melanie
1998
AUT
+8.14
76.44
38
THALER Alexandra
1998
AUT
+8.38
78.43
39
MAYRHOFER Magdalena
1999
AUT
+9.31
86.14
40
DI FRANCESCO Giulia
1999
ITA
+9.57
88.29
41
OBERLADER Carolina
1999
AUT
+9.59
88.46
42
SCHWAIGER Veronika
1999
AUT
+9.66
89.04
43
AUER Stefanie
1998
AUT
+11.81
106.85
44
GARSTENAUER Magdalena
1999
AUT
+13.17
118.12
45
ORANGE Virginia
1991
NZL
+14.53
129.39
46
GILOT Ulla
1999
BEL
+16.76
147.86
47
RAINER Martina
1999
AUT
+17.45
153.58
48
KIS Timea
1999
ROU
+27.82
239.50
Did not finish 2nd run
PUNTIGAM Teresa
1998
AUT
GRAZ Vanessa
1998
AUT
RIEDMANN Annett
1998
AUT
SCHNEEBERGER Christina
1999
AUT
UNTERBERGER Emily
1996
CAN
LEITNER Daniela
1998
AUT
OFFENHAUSER Theresa
1995
AUT
DELLA MEA Greta
1997
ITA
AHONEN Saana
1994
FIN
MAKINEN Janina
1996
FIN
KOECK Hannah
1994
AUT
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LEITNER Milena
1999
AUT
DE ZORDO Bianca
1999
AUT
COPOT Bianca
1996
ROU
HUMMEL Julia
1997
AUT
BALLA Linda
1997
AUT
OFFORD Zali
1998
AUS
BENTZ Cornelia
1998
AUT
GERBER Romy
1998
AUT
PILZ Elisa
1997
AUT
EISENBEITL Lisa
1997
AUT
FIEGL Rebecca
1995
AUT
FILSER Andrea
1993
GER
DYGRUBER Michaela
1995
AUT
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
Disqualified 1st run