official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAURBERGER Simon
1995
ITA
1:56.30
6.00
2
REYMOND Marco
1994
SUI
+0.39
9.39
3
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+0.60
11.21
4
NIEMELA Arttu
1994
FIN
+0.70
12.08
5
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+1.04
15.03
6
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+1.05
15.12
7
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+1.09
15.47
7
JENAL Sandro
1992
SUI
+1.09
15.47
9
FALGOUX Remy
1996
FRA
+1.10
15.55
10
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+1.16
16.07
11
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
+1.41
18.25
12
HAUGAN Timon
1996
NOR
+1.49
18.94
13
NOGER Cedric
1992
SUI
+1.51
19.11
14
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.60
19.90
15
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+1.62
20.07
16
SETTE Daniele
1992
SUI
+1.64
20.24
17
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+1.81
21.72
18
MEISEN Bastian
1996
GER
+1.86
22.15
19
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
+1.95
22.93
20
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.15
24.67
21
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+2.35
26.41
22
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+2.38
26.67
23
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+2.44
27.19
24
BREAN Alessandro
1991
ITA
+2.47
27.45
25
ISHII Tomoya
1989
JPN
+2.48
27.54
26
GRAF Mathias
1996
AUT
+2.58
28.41
27
LEHTO Elian
2000
FIN
+2.66
29.10
28
PATRICKSSON Axel William
1992
NOR
+2.91
31.27
29
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+3.18
33.62
29
HACKER Pirmin
1996
AUT
+3.18
33.62
31
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+3.26
34.31
32
GRAMMEL Anton
1998
GER
+3.29
34.57
33
TENTORI Michelangelo
1991
ITA
+3.34
35.01
34
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+3.41
35.61
34
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+3.41
35.61
36
SPARR Maurus
1998
SUI
+3.44
35.87
37
PLOIER Andreas
1997
AUT
+3.60
37.26
38
GRATZ Fabian
1997
GER
+3.70
38.13
39
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+3.75
38.57
40
RUELAND Simon
1997
AUT
+3.81
39.09
41
ILIANO Nicholas
1992
SUI
+3.82
39.17
42
GROSELJ Zan
1993
SLO
+3.84
39.35
43
BORGNAES Christian
1996
AUT
+3.96
40.39
44
MEINERS Maarten
1992
NED
+4.00
40.74
45
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+4.15
42.04
46
SAUTER Paul
1994
GER
+4.28
43.17
47
LAIDLAW Harry
1996
AUS
+4.35
43.78
48
MEISEN Adrian
1997
GER
+5.39
52.81
Did not qualify for 2nd run
KARLBERG Lukas
1999
SWE
SPIK Jakob
1994
SLO
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
MONSEN Zack
1997
SWE
LAGIER Jeremie
1998
FRA
PARAND Loevan
1999
FRA
SPILAR Zan
1997
SLO
PIOLAINE Simon
1997
FRA
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
FETSCHER Moritz
1999
GER
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
KATO Seigo
1998
JPN
COLTIER Alexandre
1996
FRA
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run