official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DORSCH Ferdinand
1997
GER
1:44.33
30.21
1
GASSNER Philipp
1992
GER
1:44.33
30.21
3
GRATZ Fabian
1997
GER
+0.30
32.28
4
DORN Carlo
1998
GER
+1.84
42.91
5
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.93
43.53
6
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+1.99
43.94
7
CHRAPEK Adam
1993
POL
+2.57
47.95
8
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+2.80
49.53
9
BOLZ Jonas
1999
GER
+3.23
52.50
10
FROST Roman
1999
GER
+3.33
53.19
11
BENC Patrik
1997
CZE
+3.64
55.33
12
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+3.65
55.40
13
KUHNLE Yannick
1998
GER
+3.70
55.74
14
KREILINGER Markus
1996
GER
+3.93
57.33
15
NARDELLI Martin
1998
ITA
+3.96
57.54
16
HOCK Kevin
1998
GER
+4.01
57.88
17
OCHSNER Cedric
1998
SUI
+4.53
61.47
18
DADEJIK Marek
1997
CZE
+4.59
61.89
19
ALAERTS Xan
1992
BEL
+4.82
63.47
20
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+4.90
64.03
21
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+5.76
69.96
22
PELTOLA Olli
1998
FIN
+7.04
78.79
23
COMETTA Patrick
1996
SUI
+8.74
90.53
24
SCHRAMM Jacob
1999
GER
+8.79
90.87
25
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
+9.16
93.42
26
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+9.86
98.26
27
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+10.25
100.95
28
VINK Daan
1999
NED
+11.03
106.33
29
HASER Nils
1999
GER
+11.25
107.85
30
SCHMID Melvin
1997
AUT
+11.38
108.75
31
OETTL REYES Manfred
1993
PER
+12.11
113.78
32
MOEHRING Roy
1999
NED
+12.28
114.96
33
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
+12.86
118.96
34
HEGELE Matthias
1999
GER
+13.15
120.96
35
JUTZ Florian
1998
GER
+13.88
126.00
36
MARGREITER Dennis
1999
GER
+16.00
140.63
37
KREUZER Samuel
1999
GER
+17.29
149.53
38
HOELZL Valentin
1997
GER
+17.83
153.26
39
MIALKOWSKYJ Damian
1999
GER
+19.08
161.88
40
ZINK Louis
1999
GER
+20.07
168.72
41
ENGELMANN Niklas
1999
GER
+21.20
176.51
42
ILLIG Christoph
1999
GER
+23.16
190.04
43
VERVOORT Max
1996
NED
+31.61
248.36
44
HOEPER Maximilian
1994
GER
+36.53
282.31
Did not finish 2nd run
GLUECK Gerald
1954
AUT
KERN Julian
1999
AUT
SCHMIDT Tobias
1999
GER
UNGERSBOECK Daniel
1996
AUT
TSCHERNUTH Tobias
1998
AUT
DATZER Yannick
1999
GER
EATON Oliver
1996
GBR
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
NORBURY Bennett
1992
AUS
REGIEL Maciej
1998
POL
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
BORSBOOM Olaf
1995
NED
WELZMUELLER Konstantin
1993
GER
HEINZMANN Simon
1995
SUI
VETTER Alexander
1993
GER
DEMATTIO Sion
1998
GER
Did not finish 1st run
HUBMANN Tobias
1999
GER
AHR Vincent
1999
GER
DEIGHTON Toby
1999
GBR
DICK Philipp
1998
GER
RICHARDS Samuel
1998
NZL
STECHL Christoph
1998
GER
PERDACHER Thomas
1998
AUT
BRENCE Christoph
1999
GER
HERGER Bjoern
1999
SUI
HARTIG Jiri
1998
CZE
JAEGER Lucas
1998
GER
OBERTI Philippe
1998
SUI
ABEGG Aldo
1998
SUI
BEHA Moritz
1998
GER
PAVLICEK Lukas
1992
CZE
MIETZ Tim-ole
1999
GER
APOLA Wiktor
1998
POL
FETSCHER Moritz
1999
GER
OBERNOSTERER Daniel
1992
AUT
HOFER Damian
1999
ITA
PRSALA Vojta
1991
CZE
STARZYK Pawel
1993
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run