official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRANDENBURG Will
1987
USA
1:35.39
6.00
2
PHILP Trevor
1992
CAN
+0.27
7.73
3
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+0.30
7.92
4
KASPER Nolan
1989
USA
+0.37
8.37
5
BRENNA Petter
1986
NOR
+0.84
11.37
6
RASANEN Joonas
1989
FIN
+1.03
12.59
7
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+1.08
12.91
8
COCHRAN-SIEGLE Ryan
1992
USA
+1.79
17.45
9
READ Erik
1991
CAN
+1.86
17.89
10
BROWN Philip
1991
CAN
+2.03
18.98
11
STRAND Matthew
1993
USA
+2.74
23.52
12
CHRISTIANSON Charles
1984
USA
+3.01
25.25
13
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
+3.13
26.02
14
SHIFFRIN Taylor
1992
USA
+3.16
26.21
15
TRIENDL Armin
1989
AUT
+3.22
26.59
16
KELLEY Tim
1986
USA
+3.92
31.07
17
REYNOLDS Charlie
1989
USA
+3.95
31.26
18
CONE Robert
1992
USA
+4.09
32.15
19
VIETZE Sandy
1993
USA
+4.12
32.35
20
FAVRE Arnaud
1987
FRA
+4.49
34.71
21
BENNETT Bryce
1992
USA
+5.42
40.66
22
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
+5.72
42.58
23
STEINKE Chris
1993
CAN
+6.23
45.84
24
MEGARRY Morgan
1993
CAN
+6.32
46.42
25
PRIDY Morgan
1990
CAN
+6.92
50.25
26
BARWOOD Adam
1992
NZL
+7.28
52.55
27
LAW Michael
1993
CAN
+7.34
52.94
28
FARROW Tanner
1993
USA
+7.40
53.32
29
BROOKS Dylan
1992
USA
+7.68
55.11
30
TOUTANT Simon-Claude
1991
CAN
+7.73
55.43
31
WRIGHT Cole
1991
USA
+7.86
56.26
32
SNOW Scott
1993
USA
+8.76
62.02
33
READ Kevyn
1993
CAN
+9.01
63.62
34
NEESON Finlay
1993
NZL
+9.50
66.75
35
SMITH Cameron
1992
USA
+9.75
68.35
36
MACLEAN Benjamin
1990
CAN
+9.98
69.82
37
SPROCK Ty
1995
USA
+10.11
70.65
38
GIGIC Filip
1993
CAN
+10.57
73.59
39
SWETTE Ford
1993
CAN
+12.38
85.17
40
CHEVALIER Luc Henri
1992
AUS
+13.03
89.32
41
COLLINS Harlan
1993
USA
+13.13
89.96
42
COOPER Scott
1993
USA
+13.49
92.27
43
DAVIS Devin
1994
USA
+15.05
102.24
44
HADERLE Brannen
1995
USA
+15.15
102.88
45
GOLDBERG Jared
1991
USA
+15.35
104.16
Did not finish 2nd run
BAROUNOS Alex
1995
USA
BELL Jeffrey
1993
CAN
STRAND Derek
1991
USA
HORNER Sean
1991
USA
MILLER Mark
1990
USA
MARNO Max
1991
USA
ACOSTA Christopher
1990
USA
DONALDSON David
1986
CAN
COCHRAN Jimmy
1981
USA
RUBIE Brennan
1991
USA
STUTZ Paul
1983
CAN
FRANK Chris
1983
USA
GRANSTROM Colby
1990
USA
LYSDAHL Espen
1990
NOR
Did not start 2nd run
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
ROMANO Anthony
1994
USA
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
KIRCHER Andrew
1993
USA
AXELROD Max
1993
USA
MCCORMICK Sean
1993
USA
LEEVER Alex
1995
USA
CARRY Roger
1993
CAN
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
MCKENNA Christopher
1993
USA
RYAN Chase
1992
USA
SOLOMON Andrew
1992
CAN
MARTIN Max
1993
USA
LAJOIE Vincent
1993
CAN
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
ST-GERMAIN Wiliam
1992
CAN
KRAUSE Nicholas
1993
USA
SHPALL Bryan
1989
USA
BANSMER Michael
1989
USA
MARSHALL Tucker
1990
USA
TROW Andy
1991
CAN
SALBU Chriss
1988
NOR
COHEE Nick
1988
USA
ADDE Andreas
1988
NOR
LAIDLAW Luke
1992
AUS
BIGGS Patrick
1982
CAN
TARBERRY Ace
1988
USA
STIEGLER Seppi
1988
USA
ANKENY Michael
1991
USA
SPENCE Brad
1984
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run