official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BERNDT Ondrej
1988
CZE
1:28.19
26.39
2
STEPAN Martin
1995
CZE
+0.31
28.92
3
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+1.05
34.96
4
KLUSAK Jakub
1992
POL
+2.07
43.29
5
KRAL Petr
1996
CZE
+3.19
52.43
6
PFLUG Florian
1996
AUT
+3.20
52.52
7
SZCZEPANIK Antoni
1996
POL
+3.36
53.82
8
PAULUS Daniel
1994
CZE
+3.57
55.54
9
VACLAVIK Lukas
1994
CZE
+3.58
55.62
10
KUPCOK Jakub
1992
SVK
+4.01
59.13
11
LATUSEK Sylwester
1996
POL
+4.19
60.60
12
MULLER Marek
1998
CZE
+5.74
73.25
13
WALIGORA Michael
1990
CZE
+6.01
75.46
14
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+6.14
76.52
15
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
+6.33
78.07
16
HAVEL Jan
1996
CZE
+6.69
81.01
17
CERVINKA Adam
1997
CZE
+7.22
85.34
18
PETRIK Tomas
1996
SVK
+8.15
92.93
19
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
+8.19
93.25
20
SPACIL Petr
1997
CZE
+9.14
101.01
21
KRYSTL Filip
1984
CZE
+10.87
115.13
22
KEJHAR Petr
1997
CZE
+10.89
115.30
23
STRAUB Jakub
1997
CZE
+10.94
115.71
24
BIENKOWSKI Bartosz
1997
POL
+11.46
119.95
25
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+11.87
123.30
26
BROZMAN Branislav
1996
SVK
+11.94
123.87
27
DIAKOV Jakub
1998
CZE
+12.73
130.32
28
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
+12.93
131.95
29
BRYNDA Vaclav
1997
CZE
+13.55
137.01
30
BOLEK David
1994
CZE
+13.57
137.18
31
JURAK Petr
1977
CZE
+13.90
139.87
32
BOLCEK Martin
1997
CZE
+14.18
142.16
33
VACEK Vladimir
1986
CZE
+14.38
143.79
34
PELC Adam
1995
CZE
+15.05
149.26
35
CONNERY Kali
1996
GBR
+15.06
149.34
36
PODGRABINSKY Radek
1992
CZE
+16.75
163.14
37
VYSOCKY Ales
1991
CZE
+18.76
179.55
38
MATYAS Martin
1982
CZE
+19.26
183.63
39
ZIVELA Roman
1981
CZE
+20.72
195.55
40
FIALA Jan
1998
CZE
+21.59
202.65
41
TRACHTA Stepan
1993
CZE
+22.51
210.17
42
STINGL Jan
1998
CZE
+24.42
225.76
43
SKRIVANEK Richard
1982
CZE
+25.44
234.09
44
VYMLATIL Jakub
1996
CZE
+29.86
270.17
45
KACZMAREK Jedrzej
1998
POL
+30.11
272.21
46
KONVICKA Jan
1990
CZE
+30.81
277.93
Did not finish 2nd run
RICHTER Christian
1998
CZE
HLAVACEK Jan
1998
CZE
PELIKAN Tomas
1998
CZE
HARTIG Jiri
1998
CZE
BOLELOUCKY Vaclav
1994
CZE
REC Mikolas
1997
CZE
KUPCOK Mikulas
1998
SVK
PTACEK Vincenc
1997
CZE
SOCHOR Jiri
1980
CZE
KUCERA Martin
1995
CZE
SURKOS Matej
1997
CZE
KUCERA Tomas
1988
CZE
KADLA Jiri
1997
CZE
KLIMES Michal
1985
CZE
MROZ Damian
1995
POL
DADEJIK Marek
1997
CZE
GOLDSWORTHY Richard
1995
GBR
DOLEZEL Jiri
1980
CZE
VASULIN Marek
1995
CZE
ORAMUS Piotr
1995
POL
KUPEC Jan
1993
CZE
ONDERCANIN Daniel
1994
SVK
HROMADA Martin
1992
SVK
PAVLICEK Lukas
1992
CZE
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
GAJEWSKI-GLODEK Jakub
1984
POL
KLUSAK Michal
1990
POL
NEMEC Jan
1993
CZE
KUCERA Jan
1996
CZE
BIALOBRZYCKI Sebastian
1994
POL
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run