official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRANDENBURG Will
1987
USA
1:46.72
6.00
2
GRANSTROM Colby
1990
USA
+0.24
7.39
3
ZAITSOFF Sasha
1990
CAN
+0.71
10.12
4
LYSDAHL Espen
1990
NOR
+1.70
15.88
5
COCHRAN-SIEGLE Ryan
1992
USA
+2.22
18.90
6
ACOSTA Christopher
1990
USA
+2.77
22.09
7
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
+2.95
23.14
8
JASICZEK Michal
1994
POL
+3.15
24.30
9
ADDE Andreas
1988
NOR
+3.53
26.51
10
BARWOOD Adam
1992
NZL
+3.82
28.19
11
ST-GERMAIN Wiliam
1992
CAN
+4.00
29.24
12
RISHWORTH Mike
1987
AUS
+4.05
29.53
13
ANGUITA Martin
1991
CHI
+4.06
29.59
14
SHPALL Bryan
1989
USA
+4.33
31.16
15
SHIFFRIN Taylor
1992
USA
+4.59
32.67
16
KELLEY Tim
1986
USA
+4.64
32.96
17
MILLER Mark
1990
USA
+5.03
35.22
18
DRURY Kevin
1988
CAN
+5.18
36.09
19
HORNER Sean
1991
USA
+5.40
37.37
20
ENGEL Mark
1991
USA
+5.53
38.13
21
STIEGLER Seppi
1988
USA
+5.85
39.99
22
CONE Robert
1992
USA
+6.18
41.90
23
SOVIC Tomaz
1990
SLO
+6.21
42.08
24
HERZOG David
1992
AUT
+6.56
44.11
25
BRATH Joergen
1991
NOR
+6.76
45.27
26
READ Kevyn
1993
CAN
+6.90
46.09
27
BLACK Hunter
1990
USA
+7.11
47.31
28
SANDVIK Eian
1989
NOR
+7.52
49.69
29
MARSHALL Tucker
1990
USA
+7.92
52.01
30
LAJOIE Vincent
1993
CAN
+8.29
54.16
31
TROW Andy
1991
CAN
+9.39
60.55
32
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+9.44
60.84
33
SPROCK Ty
1995
USA
+9.87
63.34
34
KASPER Nolan
1989
USA
+10.03
64.27
35
SEGER Brodie
1995
CAN
+10.34
66.07
36
HALL Max
1995
USA
+11.00
69.91
37
DVORACEK Addison
1996
USA
+11.02
70.02
38
ASTLE Bryce
1995
USA
+11.07
70.31
39
THEIS Tyler
1994
USA
+11.39
72.17
40
ROEISLAND Max
1994
NOR
+11.92
75.25
41
DUFFY Drew
1995
USA
+12.33
77.63
42
STUERCKE Hunter
1995
USA
+12.56
78.97
43
WILSON Cody
1996
USA
+13.82
86.29
Did not finish 2nd run
DUPRATT Samuel
1993
USA
SEREBRAKIAN Arman
1987
ARM
TALBOTT Marc
1995
USA
MCCORMICK Sean
1993
USA
KRAUSE Nicholas
1993
USA
GREIG Rob
1994
CAN
KOLEGA Elias
1996
CRO
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
HRIBAR Timotej
1990
SLO
SWETTE Ford
1993
CAN
SMITH Warren Cummings
1992
EST
COFFEY Sam
1990
USA
STEINKE Chris
1993
CAN
HIGGINS Sean
1990
USA
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
DAWSON Travis
1988
CAN
ANKENY Michael
1991
USA
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
BAROUNOS Alex
1995
USA
PAK Artem
1995
RUS
DEBELAK Tilen
1991
SLO
RONSKY Russell
1995
CAN
HAFERMAN Eric
1994
USA
MOYER Bobby
1994
USA
MONAST-DORE Maxime
1995
CAN
CARRY Patrick
1995
CAN
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
TRAVERS Dean
1996
CAY
HAEHLEN Jonas
1993
CAN
TAYLOR Aaron
1995
CAN
PITFIELD Graham
1994
CAN
MCCONVILLE Will
1995
CAN
MOONEY Ryan
1996
USA
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
WEISEL Kipling
1995
USA
TRUSLER Thomas
1995
CAN
ZUCCHI Stefano
1994
ITA
UNTERBERGER Dominic
1994
CAN
NACIUK Anthony
1994
CAN
ARVIDSSON Erik
1996
USA
AUTY Jack
1995
USA
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
STUKOV Maksim
1994
RUS
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
GRASIC Martin
1995
CAN
BROOKS Dylan
1992
USA
MARSHALL Craig
1992
USA
KENNEDY John Austin
1994
CAN
BANSMER Michael
1989
USA
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
THOMPSON Broderick
1994
CAN
SCHUESSLER BEDARD William
1993
CAN
LAIDLAW Luke
1992
AUS
BELL Jeffrey
1993
CAN
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
MEGARRY Morgan
1993
CAN
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
SNOW Scott
1993
USA
GINNIS Alexander
1994
USA
VIETZE Sandy
1993
USA
MORSE Ben
1992
USA
GARAND Dominique
1991
CAN
WILSON Ryan
1987
USA
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
MCNEALUS Andrew
1990
USA
COUSINEAU Julien
1981
CAN
GREGORAK Will
1990
USA
CHODOUNSKY David
1984
USA
Disqualified 1st run