official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
1:34.47
6.00
2
HADALIN Stefan
1995
SLO
+0.09
6.69
3
ZAMPA Adam
1990
SVK
+0.54
10.12
4
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+0.56
10.27
5
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.58
10.42
6
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+0.95
13.24
7
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+1.16
14.84
8
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+1.18
14.99
9
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+1.37
16.44
10
JONSSON Carl
2000
SWE
+1.42
16.82
11
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+1.61
18.27
12
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+1.81
19.79
13
ISHII Tomoya
1989
JPN
+2.01
21.32
14
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.30
23.53
15
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+2.39
24.22
16
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+2.78
27.19
17
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+2.91
28.18
18
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+3.01
28.94
19
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
+3.36
31.61
20
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+3.54
32.98
21
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+3.74
34.50
22
VOROBEV Denis
1997
RUS
+4.02
36.64
23
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+4.07
37.02
24
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
+4.11
37.32
25
HAGBERG Johan
1999
SWE
+5.03
44.34
26
TERENTYEV Dmitrii
1999
RUS
+5.66
49.14
27
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+5.95
51.35
28
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+6.13
52.72
29
GURYANOV Nikita
1999
RUS
+6.42
54.93
30
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
+7.16
60.57
31
SHIN Masanori
1993
JPN
+8.57
71.32
32
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
+9.47
78.18
33
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+9.85
81.07
34
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
+13.37
107.90
35
SIMONOV Daniil
1998
RUS
+13.89
111.86
36
MELCHAKOV Valeriy
2001
RUS
+15.70
125.66
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MURZAYEV Artur
2001
RUS
TENISHEV Danila
2001
RUS
KHROMOV Alexey
2001
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
ASTAPOV Dmitrii
1999
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
BELOV Dmitry
1997
RUS
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
ANISIMKOV Leonid
1999
RUS
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
LIM Son Te
1999
RUS
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
VALYNKIN Mikhail
1996
RUS
LOMOVSKIKH Matvei
1999
RUS
CHISTYAKOV Stanislav
1995
RUS
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
JASICZEK Michal
1994
POL
KOYAMA Yohei
1998
JPN
NAKAMURA Shun
1995
JPN
EFIMOV Simon
1996
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run