official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOERL Wolfgang
1983
AUT
1:48,21
9.00
2
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+0.80
13.58
3
TRAXL Michael
1993
AUT
+3.86
31.12
4
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
+4.20
33.06
5
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+4.92
37.19
6
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
+5.08
38.11
6
DAMIAN Johannes
1992
ITA
+5.08
38.11
8
GASPERIN Timi
1990
SLO
+5.13
38.39
9
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+5.36
39.71
10
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+5.43
40.11
11
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
+5.47
40.34
12
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+5.51
40.57
13
LEITGEB Richard
1994
AUT
+5.54
40.74
14
SUGAI Ryo
1991
JPN
+5.87
42.63
15
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+5.94
43.03
16
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+6.55
46.53
17
GRAF Mathias Elmar
1996
AUT
+6.82
48.08
18
TESTA Andrea
1991
ITA
+7.05
49.39
19
PERTL Adrian
1996
AUT
+7.11
49.74
20
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+7.61
52.60
21
LADNER Marco
1996
AUT
+7.72
53.23
22
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
+8.08
55.30
23
BORGNAES Christian
1996
AUT
+8.11
55.47
24
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+8.39
57.07
25
RAGGINGER Christian
1993
AUT
+8.53
57.87
26
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
+9.41
62.92
27
USHAKOV Andrey
1995
RUS
+12.38
79.93
28
GRUBER Christof
1995
AUT
+12.45
80.33
29
PAYR Marco
1997
AUT
+18.41
114.48
30
GIUNIPERO Edoardo
1997
ITA
+19.39
120.10
31
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
+26.55
161.12
32
MC MILLAN Patrick
1991
IRL
+30.20
182.03
33
YUDZIN Viacheslau
1992
BLR
+35.67
213.37
34
TRELEVSKII Sergei
1989
KGZ
+43.34
257.32
Did not finish 2nd run
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
BORZENKOV Vsevolod
1995
KAZ
TRELEVSKI Dmitry
1983
KGZ
DAVIS George
1995
GBR
KALYUZHNOV Nikita
1994
KAZ
FENDER Laurin
1996
AUT
BREESE Ashley
1996
GBR
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
SMOLENSKIY Anton
1995
RUS
SCHIBLI Jack
1995
USA
KOGLER Tobias
1996
AUT
FRANCIS Brian
1995
USA
DRACK Fabian
1995
AUT
HILZINGER Alexander
1994
LIE
KAINER Helmut
1993
AUT
CALOVINI Mathias
1992
AUT
KARELLY Manuel
1993
AUT
NUSHEV Georgi
1995
BUL
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KOLESNIKOV Pavel
1997
KAZ
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
OETTL REYES Manfred
1993
PER
RASSER Guenther
1996
AUT
MARCHLER Thomas
1996
AUT
KOSTROV Alexandr
1994
KAZ
SCHWEIGER Sebastian
1996
AUT
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
STUECKLBERGER Martin
1996
AUT
KARL Simon
1994
AUT
ZAECHLING Florian
1995
AUT
BONOU Nikos
1986
GRE
NOCKER Clemens
1996
AUT
VOGLREITER Stephan
1995
AUT
NERSISYAN Arsen
1987
ARM
SHARIY Valentin
1995
RUS
GAUER Nico
1996
LIE
NOBER Kevin
1996
AUT
BABINSKY Stefan
1996
AUT
RICHTER Fabian
1994
AUT
EPSTEIN Jeremy
1995
USA
NEUREITER Patrick
1993
AUT
CHIAPPA Alberto
1992
ITA
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
ERLER Tobias
1995
AUT
KOTZMANN Adam
1993
CZE
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
FRANZ Werner Jun.
1994
AUT
VRABLIK Martin
1982
CZE
RAPOSO Charles
1996
GBR
PITTERLE Martin
1995
AUT
PREYMANN Clemens
1991
AUT
KNAUSS Andreas
1990
AUT
ROTA Nicola
1989
ITA
ROMANO Francesco
1991
ITA
PERAUDO Ross
1992
AUS
BREZNIK Jan
1993
SLO
FALAT Matej
1993
SVK
Disqualified 1st run
Did not start 1st run