official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
2:08.91
15.94
2
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
+0.19
17.25
3
BISCHOF Martin
1991
AUT
+0.57
19.88
4
STRASSER Linus
1992
GER
+1.57
26.78
5
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
+1.60
26.99
6
NEUHAUSER David
1993
AUT
+1.99
29.68
7
STEINBACHER Andreas
1992
GER
+2.07
30.23
8
KETTERER David
1993
GER
+2.19
31.06
9
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.21
31.20
10
MAAS Max
1994
GER
+2.40
32.51
10
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.40
32.51
12
MEISEN Bastian
1996
GER
+2.44
32.79
13
SPIK Jakob
1994
SLO
+2.46
32.92
14
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+2.62
34.03
15
HADALIN Stefan
1995
SLO
+2.63
34.10
16
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+2.86
35.69
17
KAINER Helmut
1993
AUT
+2.91
36.03
18
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.93
36.17
19
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+3.04
36.93
20
HRIBAR Zan
1994
SLO
+3.23
38.24
21
TREMMEL Anton
1994
GER
+4.05
43.90
22
HEGELE Georg
1996
GER
+4.16
44.66
23
BAYER Alexander
1995
GER
+4.25
45.28
24
PORWOL Philipp
1995
GER
+4.33
45.83
25
REHM Lukas
1996
GER
+5.09
51.08
26
WEHRLE Tristan
1995
GER
+5.33
52.74
27
KELLOCK Jonathan
1992
CAN
+5.69
55.22
28
BITTNER Daniel
1995
GER
+6.60
61.51
29
VETTER Alexander
1993
GER
+6.70
62.20
30
MORRISON James
1994
AUS
+7.47
67.51
31
REICH Maximilian
1995
GER
+7.84
70.07
32
SUTTON Brandon
1992
CAN
+8.61
75.38
33
EMMERT Fabian
1994
GER
+9.05
78.42
34
ROBERTSON Sam
1993
AUS
+9.40
80.84
35
KREILINGER Markus
1996
GER
+9.42
80.98
36
KREUZER Simon
1996
GER
+9.52
81.67
37
TAYLOR Aaron
1995
CAN
+9.56
81.94
38
DATZER Daniel
1996
GER
+9.87
84.08
39
FARROW Kyle
1994
CAN
+10.63
89.33
40
SENG Benedikt
1993
GER
+11.29
93.89
41
JUTZ Tobias
1995
GER
+12.91
105.07
42
NANTSCHEV Nikolai
1996
GER
+13.28
107.63
43
DORN Constantin
1996
GER
+13.50
109.14
44
LINDNER Nico
1996
GER
+13.62
109.97
45
BOLSINGER Nico
1994
GER
+14.20
113.98
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VAVRINEC Jan
1983
CZE
GREINWALD Florian
1996
GER
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
FUCHS Konstantin
1996
GER
WERLEN Angelo
1995
ITA
JOCHER Simon
1996
GER
ONDERCANIN Daniel
1994
SVK
SCHMID Patrick
1996
GER
OSTERHAMMER Michael
1995
GER
BOHONEK Milos
1990
CZE
BRUKER Simon
1995
GER
LEWIS Tom
1993
AUS
NORYS Frederik
1996
GER
VON FEILITZSCH-HANLEY Phillip
1994
GER
KIRSANENKO Nikita
1992
RUS
WALIGORA Michael
1990
CZE
HLADIK Sebastian
1996
GER
KHUBER Martin
1992
KAZ
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
PIXNER Philipp
1994
ITA
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
WASMEIER Lukas
1994
GER
BRANDNER Christof
1994
GER
KREJAC Klemen
1993
SLO
PISA Martin
1985
CZE
FERSTL Christian
1992
GER
SCHWARZ Marco
1995
AUT
SCHMID Alexander
1994
GER
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
STROLZ Johannes
1992
AUT
Disqualified 1st run