official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TAYLOR Laurie
1996
GBR
1:38.37
6.00
2
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+0.39
8.85
3
HADALIN Stefan
1995
SLO
+0.52
9.81
4
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+1.29
15.44
5
ZAMPA Adam
1990
SVK
+1.45
16.61
6
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+1.79
19.10
7
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+2.16
21.81
8
EFIMOV Simon
1996
RUS
+2.39
23.49
9
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.62
25.18
10
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+3.45
31.25
11
JASICZEK Michal
1994
POL
+3.52
31.76
12
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+3.57
32.13
13
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+4.16
36.45
14
ISHII Tomoya
1989
JPN
+4.49
38.86
15
HEDELIN Olof
1998
SWE
+4.93
42.08
16
HAGBERG Johan
1999
SWE
+5.56
46.70
17
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+6.09
50.57
18
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+6.14
50.94
19
VOROBEV Denis
1997
RUS
+6.23
51.60
20
TERENTYEV Dmitrii
1999
RUS
+6.25
51.75
21
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
+6.69
54.97
22
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
+7.32
59.58
23
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+7.64
61.92
24
CHISTYAKOV Stanislav
1995
RUS
+8.29
66.68
25
LOMOVSKIKH Matvei
1999
RUS
+8.74
69.97
26
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+9.29
74.00
27
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+9.35
74.44
28
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
+10.63
83.80
29
BILMAK Georgii
2000
RUS
+13.99
108.40
30
BURMISTROV Evgeny
2000
RUS
+18.92
144.48
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MURZAYEV Artur
2001
RUS
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
MELCHAKOV Valeriy
2001
RUS
ASTAPOV Dmitrii
1999
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
ANISIMKOV Leonid
1999
RUS
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
SIMONOV Daniil
1998
RUS
LIM Son Te
1999
RUS
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
VALYNKIN Mikhail
1996
RUS
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
GURYANOV Nikita
1999
RUS
MOSESOV Gleb
1998
RUS
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
FRISK David
1997
SWE
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
PYASIK Evgenij
1993
RUS
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
SHIN Masanori
1993
JPN
JONSSON Carl
2000
SWE
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
LEITGEB Richard
1994
AUT
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run