official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BORSSEN Therese
1984
SWE
1:30.55
6.00
2
AZZOLA Michela
1991
ITA
+0.24
7.64
3
GRASSL Paulina
1994
SWE
+0.64
10.38
4
THALMANN Carmen
1989
AUT
+0.66
10.52
5
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+1.17
14.01
6
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+1.28
14.76
7
LOESETH Mona
1991
NOR
+1.62
17.09
8
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT
+1.76
18.05
9
DEPAULI Jessica
1991
AUT
+1.93
19.21
10
GISIN Michelle
1993
SUI
+1.98
19.56
11
AUBERT Sandrine
1982
FRA
+2.00
19.69
12
LAVTAR Katarina
1988
SLO
+2.01
19.76
13
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
+2.03
19.90
14
LOESETH Nina
1989
NOR
+2.05
20.04
15
BUCIK Ana
1993
SLO
+2.09
20.31
16
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+2.10
20.38
17
WIRTH Barbara
1989
GER
+2.12
20.52
18
SOPPELA Merle
1991
FIN
+2.32
21.89
19
BERTRAND Marion
1984
FRA
+2.42
22.57
20
HASEGAWA Emi
1986
JPN
+2.43
22.64
21
WINQUIST Annie
1993
NOR
+2.54
23.39
22
PARDELLER Sarah
1988
ITA
+2.65
24.14
23
GAGNON Marie-Michele
1989
CAN
+2.89
25.79
24
WALLNER Marina
1994
GER
+2.91
25.92
25
FILSER Andrea
1993
GER
+2.93
26.06
26
ROUTHIER Eve
1988
CAN
+3.74
31.61
27
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
+3.84
32.29
28
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+3.95
33.05
29
GANTNEROVA Jana
1989
SVK
+3.99
33.32
30
DAUM Alexandra
1986
AUT
+4.29
35.37
31
AGNELLI Nicole
1992
ITA
+4.38
35.99
32
NIGG Marina
1984
LIE
+4.42
36.26
33
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+4.58
37.36
34
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+4.63
37.70
35
KOECK Hannah
1994
AUT
+4.81
38.93
36
RAEDLER Ariane
1995
AUT
+5.32
42.43
37
AGER Christina
1995
AUT
+5.40
42.97
38
PHELAN Brittany
1991
CAN
+5.92
46.53
39
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+6.92
53.38
40
HAASER Ricarda
1993
AUT
+7.29
55.91
41
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+7.38
56.53
42
PETERSON Foreste
1993
USA
+9.13
68.51
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
STEINLECHNER Theresa
1996
AUT
GEYR Carmen
1992
ITA
MOLTZAN Paula
1994
USA
WESTMAN Hanna
1993
SWE
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
BORGIS Michela
1991
ITA
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
ALPHAND Estelle
1995
FRA
SOROKINA Anna
1990
RUS
DYGRUBER Julia
1991
AUT
GIVEL Margaux
1991
SUI
OBERSON Marine
1991
SUI
SMEDH Veronica
1988
SWE
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
VLHOVA Petra
1995
SVK
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MEDETTI Alessia
1993
ITA
BUEHLER Anna-Laura
1994
LIE
HUBER Katharina
1995
AUT
FAUSA Chloe Margrethe
1992
NOR
ORTLIEB Nina
1996
AUT
PLUT Eli
1994
SLO
FANKHAUSER Valentina
1992
AUT
SMUTNA Michaela
1987
CZE
KLUS Aleksandra
1986
POL
ROTHMUND Jasmin
1991
SUI
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
JANSSON Louise
1995
SWE
PERSYN Karen
1983
BEL
DIAZ Lucie
1993
FRA
HOSHI Mizue
1985
JPN
POESENDORFER Beatrice
1991
AUT
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
BENZONI Marta
1990
ITA
BAUD Adeline
1992
FRA
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
SIEBENHOFER Ramona
1991
AUT
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run