official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GISIN Michelle
1993
SUI
1:47.04
6.00
2
NOENS Nastasia
1988
FRA
+0.23
7.33
3
WIESLER Maren
1993
GER
+0.46
8.66
4
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
+0.67
9.88
5
SWENN-LARSSON Anna
1991
SWE
+0.74
10.29
6
AZZOLA Michela
1991
ITA
+1.64
15.50
7
VLHOVA Petra
1995
SVK
+1.77
16.25
8
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+2.32
19.44
9
MIRADOLI Romane
1994
FRA
+2.66
21.41
10
BERTRAND Marion
1984
FRA
+2.71
21.70
11
BARIOZ Taina
1988
FRA
+2.72
21.75
12
KOPP Rahel
1994
SUI
+2.73
21.81
13
NIGG Marina
1984
LIE
+2.74
21.87
14
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
+2.83
22.39
15
PARDELLER Sarah
1988
ITA
+2.93
22.97
16
AGER Christina
1995
AUT
+3.34
25.35
17
HUEBNER Monica
1990
GER
+3.45
25.98
18
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+3.50
26.27
19
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
+3.55
26.56
20
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+3.66
27.20
21
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
+3.86
28.36
22
SOPPELA Merle
1991
FIN
+3.91
28.65
23
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+3.94
28.82
24
DYGRUBER Julia
1991
AUT
+4.18
30.21
25
PERSYN Karen
1983
BEL
+4.32
31.02
26
HECTOR Sara
1992
SWE
+4.34
31.14
27
KOECK Hannah
1994
AUT
+4.76
33.57
28
VOGEL Nadja
1990
SUI
+4.89
34.32
29
ORTLIEB Nina
1996
AUT
+5.13
35.71
30
TRUPPE Katharina
1996
AUT
+6.02
40.87
31
HAASER Ricarda
1993
AUT
+6.82
45.50
32
SMEDH Veronica
1988
SWE
+7.28
48.17
33
NORBYE Tuva
1996
NOR
+7.59
49.96
34
FORNI Josephine
1994
FRA
+7.70
50.60
35
BUCIK Ana
1993
SLO
+7.79
51.12
36
GALLI Jole
1995
ITA
+9.52
61.14
37
BENEDETTI Giulia
1994
ITA
+10.50
66.82
38
BANCORA Salome
1993
ARG
+11.09
70.24
39
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
+11.89
74.87
40
FIUME Giorgia
1995
ITA
+13.04
81.53
41
BEATTIE Natalie
1994
GBR
+14.15
87.96
42
SOSIO Federica
1994
ITA
+16.80
103.31
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KRAUTGASSER Sabine
1996
ITA
RE Elena
1993
ITA
ROGERS Rachelle
1995
GBR
BAGNASACCO Clelia
1993
ITA
ALPHAND Estelle
1995
FRA
OLIVIERI Veronica
1995
ITA
MIDALI Roberta
1994
ITA
MEDETTI Alessia
1993
ITA
GEYR Carmen
1992
ITA
TISSIER Loraine
1995
FRA
WESTMAN Hanna
1993
SWE
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
KLUS Aleksandra
1986
POL
BENZONI Marta
1990
ITA
GASTALDI Nicol
1990
ARG
AGNELLI Nicole
1992
ITA
STABER Veronika
1987
GER
TVIBERG Maria Therese
1994
NOR
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
SCHNEEBERGER Rosina
1994
AUT