official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOLDENER Wendy
1993
SUI
1:42,03
6.00
2
BARIOZ Taina
1988
FRA
+0.09
6.86
3
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
+0.38
9.65
4
FANCHINI Sabrina
1988
ITA
+0.39
9.75
5
TRUPPE Katharina
1996
AUT
+0.46
10.42
6
TILLEY Alexandra
1993
GBR
+0.53
11.09
7
BARTHET Anne-Sophie
1988
FRA
+0.58
11.57
8
WILD Simone
1993
SUI
+0.59
11.67
9
FRASSE SOMBET Coralie
1991
FRA
+0.61
11.86
10
GISIN Michelle
1993
SUI
+0.74
13.11
11
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
+0.92
14.84
12
CHABLE Charlotte
1994
SUI
+0.93
14.93
12
ROBNIK Tina
1991
SLO
+0.93
14.93
14
CRAWFORD Candace
1994
CAN
+0.96
15.22
14
MASSIOS Marie
1992
FRA
+0.96
15.22
16
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+0.97
15.32
17
KOPP Rahel
1994
SUI
+0.99
15.51
18
ZELLER Lisa-Maria
1992
AUT
+1.05
16.09
19
ROMANOVA Anastasia
1993
RUS
+1.06
16.18
20
DIREZ Clara
1995
FRA
+1.10
16.57
21
HOFER Hanna
1994
AUT
+1.15
17.05
22
SKJOELD Maren
1993
NOR
+1.19
17.43
23
GALLI Jole
1995
ITA
+1.27
18.20
24
ELLENBERGER Andrea
1993
SUI
+1.33
18.77
25
JENAL Larissa
1996
SUI
+1.61
21.46
26
SANDRAZ Morane
1991
FRA
+1.65
21.85
27
MAIR Chiara
1996
AUT
+1.68
22.14
28
SCHILD Bernadette
1990
AUT
+2.22
27.32
29
SOPPELA Merle
1991
FIN
+2.42
29.24
30
WESTMAN Hanna
1993
SWE
+3.06
35.39
31
THALMANN Carmen
1989
AUT
+3.08
35.58
32
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
+3.09
35.68
33
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+3.11
35.87
34
EKLUND Nathalie
1992
SWE
+3.13
36.06
35
FORNI Josephine
1994
FRA
+3.16
36.35
36
ALPHAND Estelle
1995
FRA
+3.18
36.54
37
PIROVANO Laura
1997
ITA
+3.20
36.74
38
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
+3.21
36.83
39
CHRYSTAL Lavinia
1989
AUS
+3.42
38.85
40
MIDALI Roberta
1994
ITA
+3.87
43.17
41
JELINKOVA Adriana
1995
NED
+3.97
44.13
42
SOSIO Federica
1994
ITA
+4.34
47.69
43
NICOLUSSI Kerstin
1994
AUT
+4.38
48.07
44
RAEDLER Ariane
1995
AUT
+4.53
49.51
45
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
+4.88
52.87
46
WEINBUCHNER Susanne
1991
GER
+4.89
52.97
47
NORBYE Tuva
1996
NOR
+4.99
53.93
48
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+5.10
54.99
49
KOECK Hannah
1994
AUT
+5.78
61.52
50
MARNO Anna
1992
USA
+5.93
62.96
Did not qualify for 2nd run
SEIDL Claudia
1996
SLO
SJOESTROEM Alexandra
1994
SWE
WEDIN Louise
1995
SWE
GASTALDI Nicol
1990
ARG
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
AASBERG Kristine Fausa
1994
NOR
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
DENGSCHERZ Dajana
1996
AUT
MORIK Michelle
1990
AUT
CHRISTENSEN Nora Grieg
1995
NOR
HUDSON Piera
1996
NZL
BANCORA Salome
1993
ARG
Did not finish 1st run
O BRIEN Nina
1997
USA
GERACI Romane
1997
FRA
RESCH Stephanie
1995
AUT
TRULSRUD Tonje Healey
1994
NOR
WIKSTROEM Emelie
1992
SWE
PLUT Eli
1994
SLO
GASSLITTER Verena
1996
ITA
MOLTZAN Paula
1994
USA
TOMMY Mikaela
1995
CAN
DREV Ana
1985
SLO
PREFONTAINE Marie-Pier
1988
CAN
BREM Eva-Maria
1988
AUT
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
HAASER Ricarda
1993
AUT
BERTRAND Marion
1984
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run